Posiłki w pracy czy catering dietetyczny?

0
1413

Współcześnie bardzo dużo pracujemy, większość swojego czasu spędzamy w biurze lub w domu przed komputerem, wykonując swoje zadania zdalnie. Takie zapracowanie często prowadzi do zapominania o jedzeniu, które ma za zadanie dostarczyć nam potrzebnej energii oraz składników odżywczych. Wychodząc rano z domu robimy wszystko w pośpiechu, niejednokrotnie rezygnujemy ze śniadania, a w ciągu dnia zapominamy o II śniadaniu i budzimy się dopiero w porze lunchu. Jak temu zapobiec? Co zrobić, aby nasze odżywianie mimo braku czasu było bardziej regularne i lepsze?

Własne posiłki zabierane do pracy

Za czasów szkolnych, o ile nie mieliśmy stołówki, robiliśmy sobie kanapki do szkoły. Później, kiedy przyszedł czas szkoły średniej czy studiów, zamiast kanapek, przygotowywało się pożywne dania i pakowało je w pojemniki. W pracy taki system też mógłby się sprawdzić. Jednak najpierw musielibyśmy mieć na to czas. A fakty są takie, że nie mamy czasu się wyspać, odpocząć, a co dopiero przygotowywać posiłków na następny dzień, a dodatkowo korzystać z jakiejś zbilansowanej diety.

Pracownicza stołówka

Bardzo wiele dużych firm stara się dbać o swoich pracowników, dlatego coraz częściej spotkać można pracowniczą stołówkę, sklepik firmowy czy catering dostarczany w porze obiadowej. Niestety, takie rozwiązania nie oferują zbyt wiele. Dań do wyboru jest zazwyczaj mało, nie są one raczej konsultowane z dietetykiem, bliżej im do posiłków garmażeryjnych niż do potraw dietetycznych. W takich przypadkach nie uwzględnia się żadnych alergii pokarmowych, dlatego tak naprawdę tylko mała część pracowników zje obiad, reszta będzie musiała zadowolić się niezdrowymi i kalorycznymi przekąskami z firmowego sklepiku.

Catering dietetyczny z dostawą do domu

Modny ostatnimi czasy catering dietetyczny z dostawą do domu to fantastyczne rozwiązanie dla zapracowanych ludzi. Pierwszym ważnym krokiem są odwiedziny w serwisie dietly.pl, który po podaniu lokalizacji, wyszukuje najbliższe firmy cateringowe. Można przebierać w ofertach, porównywać różne rodzaje diet, opinie użytkowników oraz ceny. Po wybraniu najodpowiedniejszej diety wystarczy zamówić i następnego dnia odebrać przygotowane posiłki spod drzwi domu. Proste? Nie ma chyba nic prostszego, wygodniejszego i bardziej komfortowego dla zabieganych ludzi, którzy pragną utrzymać prawidłową wagę i nie chcą napychać się sztucznym jedzeniem.

posiłki

Ponadto catering dietetyczny to nie tylko typowe jedzenie. Każdy alergik lub chora osoba może zamówić sobie zbilansowaną dietę dostosowaną do potrzeb jego organizmu. Wszystko to dzięki współpracy firm cateringowych z dyplomowanymi dietetykami.

Przystając na chwilę w czasie przerwy od pracy, warto zastanowić się, czy nie szkodzimy swojemu zdrowiu jedząc byle jak, byle gdzie i na wyścigi. Jeśli dojdziemy do prawidłowych wniosków i nie będziemy chcieli oszczędzać na własnym zdrowiu, zaufamy cateringowi dietetycznemu, który dostarczy pod nasze drzwi fantastyczne posiłki, idealnie zbilansowane, gwarantujące dobre zdrowie i świetne samopoczucie!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here