Czego potrzebujesz, aby rozpocząć swoją przygodę ze scrapbookingiem?

0
1496

Scrapbooking to technika rękodzielnicza, która z roku na rok zyskuje coraz więcej zwolenników. Wiele osób wciąż nie wie jednak, na czym to właściwie polega. Czym jest scrapbooking? Czego potrzebujesz, aby rozpocząć swoją przygodę z tą techniką? Do czego przyda Ci się papier ozdobny, markery i kleje? Na te pytania odpowiadamy w niniejszym artykule.

Skąd wziął się scrapbooking?

Scrapbooking nie jest nowością. Wymyślono go bowiem już na przełomie XV i XVI wieku. Wtedy oznaczał zbieranie do albumu różnych pamiątek i ciekawych informacji. Kolekcja obejmowała między innymi listy, przepisy kulinarne, interesujące cytaty, zaproszenia, bilety, karty do gry i wiele więcej. Z czasem scrapbooking ewoluował. Dzisiaj stanowi niezwykle opłacalny biznes. Szacuje się, że branża ta warta jest w Stanach Zjednoczonych nawet kilka miliardów dolarów. W USA funkcjonują specjalne sklepy, oferujące akcesoria do scrapbookingu, takie jak chociażby oryginalny papier ozdobny. Wiele osób prowadzi również blogi, dzieląc się scrapbookingowymi poradami. Do Polski scrapbooking przywędrował właśnie ze Stanów Zjednoczonych. To jedna z najpopularniejszych form rękodzieła.

Na czym polega scrapbooking?

Scrapbooking polega na kreatywnym utrwalaniu wspomnień. Scrapbookingowe albumy zawierają zdjęcia, zaproszenia na imprezy, bilety oraz inne formy pamiątek. One wklejane są do specjalnego albumu i odpowiednio przyozdabiane. Większość takich, scrapbookingowych stron to prawdziwe dzieła sztuki. Do ich tworzenia wykorzystuje się papier ozdobny, taki jak https://www.creativehobby.pl/pol_m_scrapbooking_papiery-ozdobne-402.html, naklejki, formy z dziurkacza ozdobnego, wstążki i inne gadżety. Scrapbooking to jednak nie tylko tworzenie albumów. Ta metoda zdobienia przeniosła się również na inny grunt. W ten sposób tworzy się oryginalne zaproszenia, dekoracje domowe, różnorodne prezenty na ślub albo urodziny, a także ozdobne pudełka, pamiętniki, notesy i kalendarze.

Scrapbooking – od czego zacząć?

Aby zacząć swoją przygodę z copywritingiem, należy wyposażyć się w odpowiednie akcesoria. Podstawą jest papier ozdobny, ponieważ stanowi bazę wszelkich, scrapbookingowych projektów. Przydadzą się również kleje i taśmy klejące, nożyczki i gilotyna, wszelkiego rodzaju markery, kolorowe długopisy, kredki, a nawet dziurkacz ozdobny. No i nie można zapominać o zdjęciach, które są niezbędne do klasycznej wersji scrapbookingu. Do tworzenia oryginalnych i niepowtarzalnych dzieł potrzebny jest też zmysł artystyczny i estetyczny. No ale to już coś, czego nie można kupić w żadnym, nawet specjalistycznym sklepie.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here