Roaming w Play - jak włączyć i wyłączyć?

O roamingu myślimy na ogół wtedy, kiedy zastanawiamy się nad odbyciem podróży zagranicznej lub już przebywamy poza granicami naszego kraju. Warto wiedzieć, w jaki sposób aktywować i dezaktywować usługę.

Roaming umożliwia wykonywanie połączeń w sytuacji, kiedy abonent przebywa poza zasięgiem danej sieci komórkowej lub dostawcy internetu. Ta usługa szczególnie sprawdza się w sytuacji, kiedy przebywamy w podróży zagranicznej. Dzięki niej można taniej dzwonić na numery za granicą i w Polsce.

Jak włączyć roaming w sieci Play?

W pierwszej kolejności należy aktywować aplikację „Tani Roaming” w telefonie. Szczegółowy sposób aktywacji można znaleźć na stronie operatora. Następnie trzeba wpisać dany numer telefonu, umieszczając przed nim odpowiedni międzynarodowy prefiks lub poprzedzając go znakiem „plus”. Na ekranie wyświetli się potwierdzenie zgłoszenia, a za chwilę system oddzwoni do osoby wybierającej numer. Takie połączenie należy zaakceptować, a następnie poczekać na możliwość połączenia z danym rozmówcą. W tym czasie warto uzbroić się w cierpliwość, gdyż nawiązywanie rozmowy może potrwać nawet kilkanaście sekund. Płatność jest naliczana dopiero wtedy, kiedy rozmówca odbierze i zaakceptuje połączenie.

W przypadku sieci Play z usługi mogą korzystać wszyscy klienci tej sieci. W wybranych krajach taką możliwość mają również osoby, które korzystają z oferty na kartę w Play Mix lub Play. Tacy użytkownicy mogą wykonywać rozmowy dzięki usłudze „Tani Roaming”.

Jak wyłączyć roaming w play?

Aby można było skorzystać z usługi, w pierwszej kolejności należy włączyć aplikację „Tani Roaming”. To jak można ją aktywować, zależy od posiadanego modelu telefonu. Najczęściej znajduje się w ustawieniach w menu „Play” lub w menu „Aplikacje SIM”. Jeśli pojawią się trudności ze znalezieniem menu, warto sięgnąć po instrukcję telefonu i znaleźć odpowiedź na nurtujące pytanie. Można również odwiedzić internetowe forum sieci Play, na którym pasjonaci aspektów technicznych oraz eksperci dzielą się swoją wiedzą. Kolejnym krokiem, po wejściu w menu aplikacji, jest jej aktywacja bądź dezaktywacja. Włączenie usługi nie generuje żadnych dodatkowych kosztów, a rozmowy międzynarodowe mogą być od tego momentu wykonywane w ramach usługi „Tani Roaming”. W tym samym miejscu, po podjęciu decyzji o rezygnacji z usługi, można poprzez wybranie z menu „wyłącz” dezaktywować roaming. Koszt połączeń jest naliczany zgodnie z przyjętą przez operatora sieci komórkowej stawką minutową – szczegółowe informacje znajdują się na stronie internetowej danej sieci.

Sieć Play oferuje interesujące możliwości korzystania z roamingu w ramach umowy abonamentowej. Na terenie Unii Europejskiej odbierane połączenia w ramach wszystkich taryf mogą być bezpłatne. W przypadku wysyłania wiadomości SMS i MMS wykonywanych w ramach roamingu w Unii Europejskiej będą traktowane jako wykonywane w kraju połączenia. Usługi roamingowe są niezwykle ważne w przypadku osób przebywających za granicą. Po powrocie do kraju, kiedy już usługa nie będzie niezbędna, warto pamiętać o jej dezaktywacji.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here