Crafting tłoku w Minecrafcie

Każdy z nas zna już kultową grę survivalową jaką jest Minecraft. Grają w nie przede wszystkim dzieci, ale ma ona też swoich fanów wśród ludzi, którzy mają już swoje rodziny i weszły w dorosłe życie. Niewątpliwie fenomenem tej produkcji jest prosta grafika z użyciem standardowych sześciennych bloków i nieskomplikowana rozgrywka. Gratką dla graczy jest również fakt, że żeby zbudować ciekawsze konstrukcje trzeba się nieźle namęczyć i naszukać surowców.

Tworzenie przedmiotów w Minecrafcie jest podstawową czynnością w grze. Zaczynając rozgrywkę musimy uzbierać podstawowe surowce, dzięki którym będziemy mogli się przygotować na nadejście nocy. Aby zacząć budowę domu najpierw musimy uzbierać drewno, z którego zrobimy ściany oraz stół potrzebny do tworzenia trudniejszych przedmiotów oraz kamień, dzięki któremu skonstruujemy piecyk. Tak przygotowani możemy przetrwać pierwszą noc.

W następnych dobach w grze rozbudowujemy swój domek, zbieramy jedzenie oraz surowce potrzebne na wybudowanie bardziej skomplikowanych konstrukcji, dzięki którym będziemy mogli między innymi zabezpieczyć naszą kryjówkę przed wejściem niechcianych gości, jakimi są agresywne moby. Creepery, Zombie i Endermany są najpopularniejszymi mobami, które wpadając do nas na herbatkę niszczą nasze schronienie.

Zaawansowani gracze prócz budowania budowli montują także różne zapadnie, skrytki, ukryte przejścia, dodatkowe zabezpieczenia i inne ciekawe konstrukcje. Do wielu z nich jest nam potrzebny tłok. Niestety, nie jest to proste, dlatego informujemy jak zrobić tłok w minecraft.

Zanim przystąpimy do budowy tłoku musimy uzbierać niezbędne materiały potrzebne do jego produkcji. Są nimi deski – nieważne z jakiego drzewa – mogą być dębowe, brzozowe czy tropikalne. Bloków desek potrzebujemy 3 sztuki.
Następnie musimy przy użyciu kilofa wydobyć kamień. Kamień jest dostępny prawie w każdym miejscu w grze, jeśli nie ma go na powierzchni, kop w dół i na pewno go znajdziesz. Kamień po skuciu go z terenu przyjmuje w ekwipunku nazwę „bruk” i właśnie tego bruku potrzebujemy 4 bloki.
Gdy mamy przygotowane deski oraz bruk, bierzemy się za szukanie surowców, które ciężko zdobyć. Musimy wziąć ze sobą parę kilofów i kopać i kłuć w głąb minecraftowej ziemi. Potrzebujemy jeden bloczek z żelazem, oraz jedną sztukę czerwonego pyłu. Bloczek żelaza wygląda jak blok kamienia z jasnobeżowymi plamkami, zaś bloczek czerwonego pyłu wygląda jak blok kamienia z czerwonymi plamkami. Gdy już uda nam się znaleźć te surowce wracamy do naszej bazy i rozpoczynamy pracę nad zrobieniem tłoka.

Najpierw musimy podejść do pieca, w którym w górnym okienku umieszczamy bloczek żelaza, a w dolnym jakiś łatwopalny przedmiot np. węgiel lub drewno. W ten sposób przepalimy bloczek żelaza na sztabkę żelaza, którą od razu umieszczamy w środkowym polu w stole do craftingu. Następnie w pierwszym rzędzie od góry w trzech polach umieszczamy wcześniej przygotowane deski, pierwszą i ostatnią kolumnę uzupełniamy brukiem, w środkowe pole wkładamy przetopioną przed chwilą sztabkę złota a w ostatnie wolne pole wkładamy jedną sztukę czerwonego pyłu. I gotowe! Mam nadzieję, że teraz już wiesz jak zrobić tłok w minecraft krok po kroku.

Ta fascynująca gra oferuje wiele innych możliwości, mechanizmów i zagadek. Grając w nią zostajemy wciągnięci na długie godziny do przyjemnego i ciekawego sześciennego świata. Warto przetestować możliwości gry i trochę się pogłowić jak zrobić wymarzoną twierdzę.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here