Podróżowanie z psem

Podróż z naszym czworonogiem to nie lada wyzwanie. Jest wiele rzeczy, o których trzeba pamiętać, aby taka wyprawa była komfortowa zarówno dla psa, jaki i dla jego właścicieli. Pamiętajmy, że zwierzęta bardzo łatwo można zrazić i po jakiejś wpadce w trakcie jazdy samochodem pies może przestać chcieć z nami jeździć, a to może być problematyczne. Wakacje spędzone wspólnie całą rodziną, łącznie ze zwierzakiem smakują zupełnie inaczej. Dla naszych psiaków, to też wspaniała przygoda i sposobność do poznania nowych zapachów, zbadania nowych zakamarków. Zabierając psa nie ryzykujemy też, że dopadnie go lęk separacyjny, który bywa potem bardzo uciążliwy dla wszystkich. O czym zatem warto pamiętać i co zrobić, żeby podróżowanie z psem było dla wszystkich jak najwygodniejsze?

Zorganizuj mu przestrzeń

Zorganizowanie wygodnej przestrzeni dla psa w samochodzie, to podstawa niezależnie od jego wagi i wielkości. Pies powinien wiedzieć, że ma specjalnie dla siebie przewidziane miejsce, w którym będzie nie tylko czuć się wygodnie, ale  i bezpiecznie. Świetnie do tego celu sprawdzają się maty samochodowe dla psów. Ich montaż jest bardzo prosty, zajmuje zaledwie kilka sekund. W szerokim asortymencie każdy znajdzie model dopasowany zarówno do psa, jaki i do samochodu. Maty samochodowe dla psów ze sklepu keko.pl mocuje się najczęściej z jednej strony do zagłówków kanap z tyłu i do zagłówków siedzeń z przodu, tworząc z nich taki tunel w kształcie litery U. Zapewnia to psu dodatkowy komfort, że zwierzę – w razie hamowania nie spada między siedzenia, albo co gorsza wypada między kierowcę i pasażera z przodu. Dodatkowo, dzięki takiemu akcesorium chronimy nasza tapicerkę przed zabrudzeniami i sierścią psa. Po podróży wystarczy zwinąć matę i od razu można bez obaw o jakiekolwiek zabrudzenie siadać na kanapach.

Dodatkowe akcesoria

Wybór w sklepach zoologicznych z wszelkiego rodzaju akcesoriami dla psów do podróży jest tak duży, że łatwo można przeoczyć, coś co faktycznie się nam przyda. Niektóre maty samochodowe dla psów, mają też specjalne otwory na wyciągnięcie zapięć do pasów. Jeżeli zależy nam na zapewnieniu najwyższego poziomu bezpieczeństwa dla psa, to możemy mu w komplecie z matą dokupić dodatkowo pasy bezpieczeństwa. Dzięki nim będziemy mieli już 100% pewność, że nasz pupil jest bezpieczny. Takie pasy wcale nie ograniczają psu swobody, dzięki jego odpowiedniemu wyregulowaniu czworonóg wciąż będzie mógł swobodnie siedzieć i leżeć. Kolejnym wygodnym udogodnieniem są specjalne obudowania po bokach, które tworzą z mat, takie samochodowe kojce. Zazwyczaj są one zapinane na zamki. Jest to idealne rozwiązanie dla osób, które podróżują nie tylko z psem, ale i z dziećmi, kiedy to przestrzeń na tylnej kanapie musi zostać odpowiednio podzielona pomiędzy uczestników podróży. Takie maty samochodowe dla psów z boczną przegródką sprawdzają się wtedy idealnie, a my przy okazji zyskujemy miejsce na dodatkowego uczestnika podróży. Maty samochodowe dla psów można też montować w bagażnikach. Jest to idealne rozwiązanie dla posiadaczy naprawdę dużych psów. Jednak takie maty pełnią głównie funkcję zachowywania czystości w samochodzie.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here