rodzaje wózków niemowlęcych

Wybór odpowiedniego wózka dla dziecka, nie jest prostym zadaniem. Wybór wózków na rynku, nie ułatwia tego. Z wózka rodzice będą korzystać praktycznie codziennie, wózek jest też jednym z najdroższych elementów wyprawki dla malucha. Dlatego bardzo dobrze, należy przemyśleć zakup.

Rodzaje wózków dziecięcych

Gondola – wózek głęboki, idealnie sprawdza się podczas pierwszych miesięcy życia niemowlaka. Dziecko wożone jest w nim w pozycji leżącej. Nadaje się na każdą pogodę, dzięki daszkowi, jest całkowicie przykrywany.

Ten rodzaj wózka ma dość duży rozmiar, do tego waga też jest większa. Dla mam są to mało poręczne wózki. Oprócz wad, są też zalety korzystania z takiego wózka. Dzięki dużym kołom, gondola jest wygodna i stabilna.

Wózek spacerowy, korzystają z niego starsze dzieci, które już potrafią chodzić. Tutaj dziecko już jest wożone, w pozycji siedzącej. Niektóre modele, mają możliwość regulacji oparcia.

Wózki i akcesoria dla niemowląt

Zaletą spacerówki jest kosz, w który jest wyposażona. Dzięki niemu na spacery możemy zabierać zabawki dziecka i wszystkie niezbędne akcesoria. Ten typ wózka jest zdecydowanie lżejszy, bardziej poręczny.

Wózek wielofunkcyjny, wózek 3w1, są połączeniem gondoli, spacerówki i wózka głębokiego. Jest to bardzo praktyczne. Siedzisko w taki wózku można regulować , dzięki temu w wózku można przewozić młodsze, jak i starsze dzieci.

Na co zwrócić uwagę przy wyborze wózka dziecięcego?

Stojąc przed wyborem wózka dla malucha, musimy zwrócić uwagę jeszcze na parę kwestii:

  • rozmiar, ma znaczenie. Im większy wózek tym większy komfort. Wybierając wózek kupmy taki, który jest na tyle duży, że maluch może swobodnie w nim leżeć lub siedzieć. Gdy kupimy za mały wózek, może on wpłynąć nieprawidłowo na rozwój dziecka.
  • przystosowanie do pogody, wybierając wózek weźmy pod uwagę porę roku, podczas której będziemy z niego korzystać.
  • dodatkowe akcesoria, chodzi o daszek, siatkę przeciw insektom, mufki, specjalne warstwy chroniące przed wodę i specjalne miejsca na podręczne przedmioty. Wszystkie te akcesoria zwiększają komfort, podczas korzystania z wózka.
  • jakość, najlepiej wybierać produkty od znanych producentów. Wtedy mamy pewność, że ich jakość jest w porządku. Obejrzyjmy również wózek, czy jest pozbawiony ostrych elementów, które mogą stwarzać niebezpieczeństwo dla małego dziecka.

Przeczytaj też: http://www.moomspace.pl/termofory-dla-niemowlat-jak-wybrac-odpowiedni/

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here