właściwości gumy do żucia

Guma do żucia posiada zarówno swoich zwolenników, jak i przeciwników. Jest to zrozumiałe, w końcu jest to dość specyficzny produkt spożywczy. Jej głównym zadaniem jest odświeżenie oddechu, oprócz tego guma do żucia sprzyja uspokojeniu i pomaga się skupić na wykonywanych czynnościach.

Zalety gumy do żucia

Guma do żucia, zwłaszcza miętowa daje niesamowite uczucie świeżości, dodatkowo dba o higienę naszej jamy ustnej. Jakie jeszcze zalety posiada? Przede wszystkim:

  • pomaga w walce z nadprogramowymi kilogramami – dzięki żuciu gumy, w prosty sposób można „oszukać” żołądek. Ponieważ tak jest stymulowany efekt jedzenia, dzięki takiemu rozwiązaniu nie dostarczamy żołądkowi kalorii.
  • pomaga zwalczać dolegliwości żołądkowe – żucie gumy niweluje nieprzyjemne nudności, dzieje się tak, ponieważ podczas jedzenia mózg nie może odczuwać nudności.
  • ma pozytywny wpływ na poprawę pamięci – żucie gumy przyspiesza dopływ krwi do mózgu, zwłaszcza do rejonów, które są odpowiedzialne za pamięć.
  • świetnie neutralizuje stres oraz lęk – żucie gumy obniża poziom kortyzolu we krwi, głównie w stresujących sytuacjach. Jest to świetne rozwiązanie dla osób które mają problem z obgryzaniem paznokci uderzaniem palcami o różne przedmioty oraz powierzchnie.
  • odświeża oddech – żucie gumy pomaga usunąć z jamy ustnej resztki pokarmu oraz kwasów trawiennych. Jednak, należy pamiętać o tym, że to nie jest alternatywa dla mycia zębów.

Przeczytaj też: http://www.moomspace.pl/stomatologia-estetyczna-ktore-zabiegi-sa-najczesciej-wykonywane/

Wady gumy do żucia

Mimo, że guma do żucia posiada wiele korzyści, nie możemy zapomnieć o jej wadach. Mowa tutaj o:

  • żucie gumy zwiększa ochotę na śmieciowe jedzenie – przez intensywny smak mięty, wzrasta ochota na jedzenie typu fast food;
  • żucie gumy wywołuje ból stawów – gdy nadużywamy gumy do żucia, możemy doprowadzić do dysfunkcji stawu skroniowo-żuchwowego, która objawia się bólem głowy oraz przeskakiwaniem stawu w trakcie ziewania oraz przeżuwania większych kęsów;
  • żucie gumy może wywołać problemy z przewodem pokarmowym – w wyniku żucia gumy mogą pojawić się takie dolegliwości jak: nadkwasota, wzdęcia i biegunka. Czemu tak się dzieje? Ponieważ podczas żucia gumy połykamy dużo powietrza, które dostaje się do jelit. Z kolei sztuczne słodziki, które znajdują się w składzie produktu, wywołują biegunki.
  • żucie gumy, zwłaszcza tej z cukrem może przyczynić się do pojawienia próchnicy.

Źródło: https://www.pretty-perfection.pl/

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here