Jak dobrać olej do kosiarki?

Wiele osób zastanawia się nad tym jaki olej do kosiarki należy kupić.
Olej do kosiarki generalnie nie różni się niczym szczególnym od oleju do samochodu.
Ma on jedynie inną klasę lepkości i dodatki uszlachetniające.
Bardzo ważne jest w pierwszej kolejności zanim zaczniemy poszukiwanie oleju do kosiarki przeczytanie instrukcji obsługi naszej kosiarki, w której będą zanotowane wszystkie wytyczne od producenta jaki rodzaj oleju [oznaczenie] np. SAE 30 oraz to ile litrów oleju należy zakupić i wlać do kosiarki.

Oczywiście nie należy także zapominać o ty, że olek w kosiarce należy wymieniać raz w roku – przed sezonem na koszenie trawy, natomiast na zimę zaleca się umycie kosiarki.

Jeżeli chodzi o ceny olejów to są różne na promocji możemy niekiedy zakupić 0,5 litra oleju nawet za 10 złotych, standardowe ceny olejów do kosiarek to średnio oscyluje to między 30-100 złotych.

Należy także zadać pytanie czy powinniśmy zlecić wymianę oleju w kosiarce osobom specjalizującym się w tej dziedzinie czy może zrobić to na własną rękę ?

Odpowiedź na to pytanie zależy od tego czy znamy się na tym czy też nie.
Nie każdy z nas jest urodzonym mechanikiem i dla niektórych jest to czarna magia i boją sie robić cokolwiek na własną rękę żeby przypadkiem czegoś nie zepsuć.

Samodzielna wymiana oleju w kosiarce nie jest niczym skomplikowanym.
Pierwszą żeczą jaką powinniśmy przygotować do tego przedsięwzięcia jest przygotowanie jakiegoś naczynia/miski/pojemnika najlepiej głębokiego ale tez nie za wysokiego, potrzebnego do zlania starego zużytego oleju.
Bardzo ważną rzeczą jest także to zanim tak w ogóle weźmiemy się za proces wymiany oleju aby nie przechylać kosiarki na bok, a także to, żeby bak z paliwem był opróżniony tzn. paliwa było na dnie.

Jest także bardzo istotne dlatego, że w momencie przechylenia kosiarki paliwo mogło by się nam najzwyczajniej w świecie wylało, z kolei tak jak wcześniej to było mówione nie wolno przechylać kosiarki na bok prawy lub lewy dlatego, że olej i paliwo zalało by silnik i mogłoby to doprowadzic do uszkodzenia silnika.
Kosiarkę przechyla się z zasady w poziomie stojąc przed kosiarką z przodu do tyłu kładąc na rączkach do trzymania.

Spod spdu będziemy mieli kranik spustowy oleju, który odkręcamy, podstawiamy wcześniej przygotowane do tego przedsięwzięcia naczynie/pojemnik i czekamy aż olej spłynie z układu, jak już będziemy widzieć, że już nic nie leci to zakręcamy kranik, z powrotem ustawiamy kosiarkę w jej naturalnej pozycji, zalewamy nowym czystym olejem.
Odpalamy kosiarkę, żeby pochodziła przez jakieś 2 minuty, gasimy sprawdzamy stan oleju na bagnecie, jesli jest ubytek to dolewamy trochę oleju.

Tak jak widać dobranie oleju do kosiarki nie jest niczym szczególnie trudnym, tak jak i zresztą jego wymiana.

Wracając do samego oleju do kosiarki i o to gdzie moglibyśmy go kupić to można powiedzieć, że każdym markecie taki olej znajdziemy, stacji benzynowej a także w autoryzowanych serwisach do kosiarek czy też u samego dilera naszej kosiarki do trawy.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here