nowoczesne lampy sufitowe

Nowoczesność rządzi się własnymi prawami, których warto przestrzegać, jeśli tylko chcemy cieszyć się innowacyjnym i modnym wnętrzem. Powinniśmy o nich pamiętać zawsze, wtedy gdy wybieramy całkiem nowy element do naszego mieszkania – w tym lampę sufitową lub wiszącą. Oświetlenie odgrywa bowiem ogromnie ważną rolę w każdej przemyślanej aranżacji.

Nowoczesne lampy sufitowe i wiszące, czyli jakie?

Co charakteryzuje lampy w stylu nowoczesnym? Czy jest to konkretna forma, użycie określonych materiałów a może największe znaczenie ma kolor lampy bądź natężenie i barwa światła? Właściwie to każdy z tych elementów ma pewne znaczenie dla nowoczesnego stylu. Jednak to o czym przede wszystkim powinniśmy pamiętać, także w kontekście lamp sufitowych, to prosta forma, praktyczność i pomysłowość. Styl nowoczesny charakteryzują innowacyjne i przemyślane rozwiązania. Dlatego oświetlenie w nowoczesnym mieszkaniu powinno być jak najlepiej dobrane i rozmieszczone w taki sposób, aby jak najbardziej ułatwiać codzienność.

Na co zwrócić uwagę wybierając nowoczesną lampę sufitową?

Wspomniana praktyczność i funkcjonalność polega również na tym, aby odpowiednio rozmieścić nasze lampy wiszące. Powinniśmy jedną z nich uznać za oświetlenie główne, natomiast pozostałe lampy stanowić będą oświetlenie zadaniowe, przeznaczone do wspomagania konkretnych czynności – np. lampa wisząca nad stół w jadalni. Równocześnie ważne jest, abyśmy pamiętali o tym, że poszczególnie lampy powinny do siebie pasować. Ważne, aby elementem wspólnym był styl nowoczesny. To jednak nie wszystko. Nowoczesne lampy przyjmują naprawdę różnorodne formy. Niektóre z nich posiadają abażury materiałowe inne klosze wykonane z różnego rodzaju surowców. Jedne lampy sufitowe są połyskujące, drugie posiadają matową powierzchnię. Zadanie ułatwić nam może więc kierowanie się jednym i tym samym tworzywem np. połyskującym metalem, szkłem bądź gładkimi materiałami.

Główne oświetlenie w nowoczesnym pomieszczeniu

Główna lampa sufitowa powinna dostarczać na tyle dużo światła, aby w danym pomieszczeniu funkcjonowało się po prostu wygodnie. Może się więc ona składać z kilku punktów. Forma, jaką będzie ona posiadała, zależy już tylko od nas. Dostępne mamy klosze i abażury w kształcie kul, kwadratów bądź innych figur geometrycznych. Nowoczesne lampy posiadają raczej proste kształty pozbawione dodatkowych ozdobników. Wybierać możemy wśród całkowicie nieprzeźroczystych kloszy oraz takich, które są transparentne. Jeśli nie przemawiają przez nas lampy sufitowe wielopunktowe, to możemy zdecydować się na jedną mocną wiszącą lampę albo na kilka mniejszych.

Jak dobierać dodatkowe nowoczesne lampy wiszące?

Oprócz lampy głównej możemy w pomieszczeniu umieścić oświetlenie zadaniowe. Świetnie w tej roli sprawdzą się także lampy wiszące. Warto, żeby świeciły one nieco lżej niż główne oświetlenie. Jeśli wieszamy lampę nad stołem w jadalni, to oczywiście chcemy mieć dobrą jasność jednak niektóre typy oświetlenia istnieją głównie po to, aby tworzyć miły nastrój. Bez wątpienia taka też będzie lampa wisząca bezpośrednio nad stołem. Zazwyczaj jest ona wyposażona w nietransparentny klosz, który kieruje światło w konkretne miejsce, a mianowicie w dół na stół i nasze potrawy. Nie musimy więc obawiać się o słabą widoczność przy jedzeniu i jednocześnie mamy pewność, że podczas kolacji panuje wyjątkowa, przyjemna atmosfera.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here