płytki

Płytki 3D to po prostu płytki pokryte trójwymiarową fakturą bądź w inny sposób imitujące taki efekt. Od kilku sezonów ten typ płytek cieszy się niesłabnącą popularnością. Wybierane są do wykańczania różnych pomieszczeń, w tym przede wszystkim do łazienek i kuchni. Głównymi atutami płytek 3D są ich walory estetyczne, które pozwalają stworzyć wyjątkowe i niepodrabialne wnętrze. Poniżej przybliżamy ten temat oraz podpowiadamy jakie typy płytek 3D warto wybierać do swoich wnętrz oraz na jakie sprawy warto zwrócić uwagę w trakcie zakupów.

Płytki 3D – nowoczesna technologia w aranżacji pomieszczeń 

Podobnie jak cała technologia 3D, również płytki 3D pozwalają na eksplorowanie głębi przestrzennej. Stwarzają specyficzną iluzję, która przyciąga wzrok oraz zaspokaja zmysły estetyczne. W porównaniu do innych, produkty 3D odznaczają się atrakcyjnymi deseniami i motywami graficznymi oraz przede wszystkim niestandardową fakturą. To ona jest właśnie odpowiedzialna za wyjątkowe oddziaływanie wizualne tych płytek. 

Płytki 3D mogą być wykorzystywane do pokrywania powierzchni ścian, jak i podłóg. Pomimo ich niezwykłych możliwości, występują w dość stonowanej palecie barw. Najczęściej wybierane są odcienie bieli, beżu oraz szarego. Rzadziej wybór pada na inne kolory, również utrzymane w niezbyt kontrowersyjnych tonacjach – pomarańczowy, kremowy, słomkowy. 

Płytki 3D są niesłusznie uważane za mało wytrzymałe produkty. Tymczasem ich parametry wytrzymałościowe zależą przede wszystkim od użytych w produkcji materiałów i mogą plasować się na tym samym poziomie, co zwykłe płytki ścienne i podłogowe. Płytki 3D są z powodzeniem wykorzystywane do okrywania schodów i korytarzy, a także innych pomieszczeń często używanych. Świetnie sprawdzać jako element wystroju biur, gabinetów i pomieszczeń konferencyjnych, gdzie pozwalają stworzyć unikatowy i zaskakujący klimat. 

Płytki 3D – rozmaite możliwości w Twoich wnętrzach 

Płytki trójwymiarowe są dostępne w rozmaitych wersjach, prezentujących odmienne walory estetyczne. Znajdziesz produkty o rozbudowanej i abstrakcyjnej geometrii, jak również konwencjonalne płytki o kwadratowych lub prostokątnych kształtach. 

Warto podkreślić, że płytki 3D występują w różnym „natężeniu” – to znaczy, że znajdziesz zarówno płytki o intensywnym efekcie trójwymiarowości, jak i te bardziej gładkie, z ograniczonym efektem 3D. Pierwsze z nich są przeznaczone do układania na powierzchni ścian. Drugie – do układania na podłodze. 

Warto też zwrócić uwagę na płytki heksagonalne i oktagonalne, czyli sześcio- i ośmiokątne. Prezentują się niezwykle efektownie, zwłaszcza jeśli ozdobisz nimi swoją łazienkę. Możesz łączyć je z konwencjonalnymi kafelkami kwadratowymi lub prostokątnymi. Możesz w ten sposób przekształcić dotychczasową aranżację swojej łazienki – dodać jej nieco nowoczesności i szyku.

Często płytki 3D są wykorzystywane do urządzania łazienek i kuchni w stylu loft oraz glamour, w których liczy się między innymi wolna przestrzeń i swobodny dystans pomiędzy wszystkimi elementami wyposażenia. Płytki trójwymiarowe będą idealnie pasować do tych stylów –  pozwolą uzyskać upragniony efekt głębi i powiększonej przestrzeni, co uwypukli oddziaływanie całego pomieszczenia.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here