Lampy owadobójcze

Powrót wiosny, a zaraz po niej lata jest jednoznaczny z powrotem do życia wszelkich owadów. Choć zwykle ożywiają otaczający nas świat i niosą ze sobą wiele korzyści, to potrafią jednocześnie być niezwykle irytujące. Szczególnie zauważymy to na łonie natury, gdzie po zmroku czyhają na nas najbardziej denerwujące z nich, czyli komary. Potrafią dotkliwie pogryźć każdego, kto zdecyduje się na krótkie spodenki lub zwiewną sukienkę. Z problemem komarów można sobie jednak radzić, a służą do tego lampy owadobójcze. Wyróżniamy ich kilka rodzajów, z czego każdy znajdzie zastosowanie w innym przypadku. Jak w takim razie dokonać odpowiedniego wyboru lampy na komary? O tym w poniższym artykule.

Lampa na komary do domu

Problem dręczących komarów w domu dotyka chyba każdego. Z tego powodu często nawet rezygnujemy ze świeżego powietrza w mieszkaniu, aby tylko ograniczyć ich wlatującą ilość. Pewnym i skutecznym rozwiązaniem są moskitiery, jednak ograniczają one funkcjonalność okien, szczególnie tych balkonowych. Dlatego warto pomyśleć o lampie na komary, dzięki której pozbędziemy się problemu. Taka lampa owadobójcza powinna mieć odpowiednią skuteczność działania, co producenci określają ilością metrów kwadratowych. Powinna być ona zgodna z pomieszczeniem, w którym planujemy ją umieścić. Dodatkowo warto rozważyć lampę na owady z lepem, dzięki której unikniemy szczątków owadów dookoła urządzenia.

Czy lampa owadobójcza działa na muchy?

Dużym problemem w wielu domostwach są nie tylko komary, ale także muchy, osy, szerszenie i inne owady. Na szczęście światło UV działa skutecznie na wszystkie z nich. Dzięki temu lampy owadobójcze sprawią, że całkowicie zapomnimy o owadach w naszym domu.

Lampa owadobójcza do ogrodu

Lampa na owady do ogrodu powinna być o wiele wydajniejsza niż ta do domu. Dodatkowo powinniśmy zwrócić uwagę na ochronę przed deszczem, abyśmy nie musieli się nią martwić w przypadku przelotnych opadów. Taka lampa owadobójcza postawiona na tarasie będzie chronić przed owadami nie tylko wieczorem, ale także w ciągu dnia. Dzięki niej niejedno spotkanie ze znajomymi odbędzie się w o wiele przyjemniejszej atmosferze.

Jaka lampa owadobójcza najlepsza? – Rodzaje lamp na owady

  • Lampa owadobójcza rażąca – jest to tradycyjny model lamp na komary, w których to za ich unieszkodliwianie odpowiada siatka rażąca prądem. Jest to niezwykle skuteczne rozwiązanie, które zabija owady w sposób natychmiastowy, nie sprawiając, że zdychają z braku wody lub przesuszenia. Minusem mogą jednak być odpryskujące szczątki tychże, dlatego takie lampy na owady nie są polecane do punktów gastronomicznych i domów.
  • Lampa owadobójcza z wentylatorem – posiada w swojej budowie wentylator, który zasysa podlatujące owady do pojemnika i nie pozwala im wylecieć. Tam owady zdychają z braku wody lub po prostu z przesuszenia. Szczególnie polecany model lamp owadobójczych do gastronomii i do domów, ponieważ nie wymaga wymiany lepów i sprzątania szczątków owadów.
  • Lampa owadobójcza z lepem – najbardziej tradycyjny model lamp na owady, nawiązujący do tradycyjnych lepów na muchy. Zasada działania jest prosta i polega na tym, że zwabiony owad wpada do urządzenia i przylepia się do wymiennego lepu. Minusem takich lamp owadobójczych jest to, że lep trzeba wymieniać tym częściej, im większy problem z owadami mamy.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here