Szybkie chudnięcie

W dzisiejszych czasach bardzo dbamy o nasz wygląd. Społeczeństwo dużo lepiej ocenia osoby, które wyglądają atrakcyjnie, a ich sylwetka jest dobrze zbudowana i nie posiada zbędnego tłuszczu. Nasza codzienność nie pomaga jednak zachować odpowiedniej sylwetki. Często jemy w pośpiechu, a także spożywamy żywność słabej jakości. W pracy będzie to zamówiona pizza z wieloma tłustymi dodatkami, wprost ociekająca tłuszczem. Przy okazji często okazuje się, że koleżanka z biura ma urodziny i z tej okazji przyniosła ciasto oblane bardzo kalorycznym karmelem. W takiej sytuacji ciężko sobie odmówić i utrzymać zdrową dietę. W szkołach wcale nie jest lepiej. Dzieci często sięgają po chipsy ziemniaczane, słodkie batoniki czy drożdżówki ze słodkimi dodatkami. Oczywiście nie zapominajmy o słodkich gazowanych napojach. Każde dziecko chętnie napije się kolorowego napoju z bąbelkami. Niestety szkolne sklepiki wychodzą naprzeciw oczekiwaniom małych klientów i są pełne niezdrowego asortymentu. Nasz rząd próbował już walczyć z otyłością wśród dzieci, a to właśnie w szkołach najczęściej rodzą się problemy z wagą, które towarzyszą nam w dorosłym życiu. Nagle w wieku trzydziestu pięciu lat orientujesz się, że czas schudnąć. Zaczynasz nie dojadać, wręcz głodzić się. Dokładasz do tego bardzo intensywne ćwiczenia. Czy to poprawna droga? Otóż nie, to jest szybki sposób na zniechęcenie się, brak efektów i prawdopodobny efekt tak zwanego jo-jo czyli przytycia więcej niż się schudło.
O to, jak szybko schudnąć zapytaj bardzo doświadczoną osobę. Może to być trener z lokalnej siłowni albo sprawdzony dietetyk, który ułoży nam odpowiednią dietę i z pewnością udzieli wielu pożytecznych porad. Uważajmy na osoby, które tylko podają się za ekspertów, a w rzeczywistości są ludźmi niewykształconymi, mogą oni zrobić nam więcej szkody niż pożytku.
Chcąc schudnąć, trzeba skupić się przede wszystkim na dwóch rzeczach – są to dieta oraz trening. Rodzajów diet jest wiele. Dużo z nich niestety jest groźnych dla zdrowia. Powinniśmy być bardzo mocno skupieni na jakości naszego pożywienia. Koniecznie jest też obliczanie wartości kalorycznej poszczególnych posiłków. Kalorie znajdują się w białku, węglowodanach i tłuszczach. Najwięcej kalorii ma oczywiście tłuszcz. Powinniśmy więc ograniczyć spożywanie tłustych posiłków, a także przestać słodzić herbatę. Najlepiej będzie też odstawić słodkie napoje. Uwaga na owoce! One również pełne są tuczącego cukru.
Do treningu należy podchodzić ostrożnie. Zbyt mocne i szybkie obciążenie treningowe, może prowadzić do groźnej kontuzji. Najlepiej zacząć od częstych spacerów szybkim tempem. Pomocne będzie posiadanie na przykład psa lub przyjaciółki, która również chce zgubić kilka zbędnych kilogramów. Pogoda często będzie nas zniechęcać do wyjścia na dwór, dlatego przyda się dodatkowa motywacja. Gdy już nabierzemy więcej kondycji to dobrze udać się do siłowni, gdzie doświadczeni trenerzy zaopiekują się nami odpowiednio.
Walka o atrakcyjną sylwetkę jest ciężka, warto jednak nie poddawać się i dążyć do upragnionego celu.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here