przygotowania do świąt
fot. pexels.com

Przygotowując się do Świąt staramy się dopiąć wszystko na ostatni guzik i o niczym nie zapomnieć. Jednakże jest to tak gorący okres, że nierzadko nie panujemy nad nerwami i stresujemy się tym, czy o czymś nie zapomnieliśmy i czy wszystko się uda. Jak sobie poradzić z przygotowaniami do Świąt?

Zobacz też: http://radiobc.pl/jak-przygotowac-sie-do-swiat/

Plan i organizacja

Gdy zbliża się grudzień zacznij już powoli myśleć o przygotowaniach do Świąt. Najlepiej jeśli zrobisz sobie listę rzeczy, które musisz wykonać i będziesz z niej skreślać odpowiednio punkty. Rozpisz wszystko dokładnie, co kiedy powinnaś zrobić, a wówczas unikniesz przykrych niespodzianek i zaskoczenia.
Dodatkowo zrób sobie osobną listę z pomysłami na prezenty dla najbliższych. Rozpisz po trzy warianty prezentu dla każdej osoby, a także gdzie możesz je znaleźć. Prezenty świąteczne najlepiej kupować już w listopadzie, aby uniknąć niepotrzebnego stresu towarzyszącego wycieczkom do galerii handlowych i tłumom ludzi, którzy również w grudniu wybrali się na zakupy świąteczne.

Działamy

Pamiętaj, że w trakcie przygotowań świątecznych powinnaś się nimi cieszyć, a nie zamartwiać. Zaangażuj swoją rodzinę również w przygotowania do świąt. Partner niech zorganizuje świąteczne drzewko, które razem z dziećmi ubierze. Ty możesz z dziećmi wykonać pierniczki świąteczne oraz udekorować dom.
W trakcie gotowania nie bój się również prosić o pomoc! Święta to czas, w którym powinniśmy być jak najbliżej ze swoją rodziną, zatem nie odgradzaj się w kuchni od bliskich osób, a poproś by ci pomogli. Zobaczysz, ile to przyniesie wam radości! Przecież nie wszystko musi być idealne, ważne, abyście zrobili ciasta świąteczne czy pierogi razem!
Przy świątecznym stole skup się na wspólnie spędzanym czasie, a nie na tym, czy zastawa stołowa jest dobrze ustawiona i czy nie ma zacieków na sztućcach po wyjęciu ich ze zmywarki. W świętach liczy się to by być razem z rodziną i przeżywać wspólnie te magiczne chwile!
Przeczytaj też: http://www.kopalniamarzen.pl/listwy-oswietleniowe/

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here