Porównujemy ekspresy

Ekspres jest niezbędnym urządzeniem w kuchni każdego wielbiciela kawy. Dzięki niemu z łatwością możemy przygotować swój ulubiony napój, kiedy tylko przyjdzie nam na to ochota. Decydując się na zakup ekspresu kapsułkowego, warto zwrócić uwagę na różne cechy urządzenia, które sprawią, że przygotowanie kawy w domowym zaciszu będzie jeszcze szybsze i przyjemniejsze. Jak wybrać ekspres na kapsułki, który spełni nasze oczekiwania?

Prosta obsługa ekspresów kapsułkowych

Ekspresy kapsułkowe wyróżniają się wśród innych ekspresów do kawy bardzo łatwą, wręcz intuicyjną obsługą. Doskonałym przykładem jest np. ekspres na kapsułki NESCAFÉ® Dolce Gusto®, który uruchamia się za pomocą jednego przycisku – to sprawia, że przygotowanie wybranego napoju np. przy porannym zamieszaniu, nie wymaga od nas większej uwagi. W zależności od smaku możemy wybierać spośród ponad 30 różnych rodzajów napojów – od aromatycznych kaw na ciepło i zimno, poprzez zestawy kaw zawierające dodatkowa kapsułkę z odmierzoną porcją mleka, na czekoladach kończąc. System wysokiego ciśnienia (do 15 barów) daje możliwość przygotowania kawy pokrytej gęstą, aksamitną cremą, jak w profesjonalnej kawiarni.

Ekspresy manualne i automatyczne

Jeśli lubisz samodzielnie decydować o tym, ile wody ma być w twoim napoju, to ekspres manualny (np. Piccolo XS) jest właśnie dla ciebie. W zależności od wybranej kapsułki możesz w każdej chwili zdecydować, czy masz ochotę na intensywne espresso, czy wolisz nieco łagodniejsze lungo. Dla osób ceniących sobie napoje o idealnych proporcjach wody, kawy i mlecznej pianki, stworzono linię ekspresów automatycznych (np. Mini Me, Lumio). Jak one działają? Otóż na każdej kapsułce jest zaznaczona optymalna ilość wody do przygotowania konkretnego rodzaju napoju. Taką kapsułkę wkładamy do automatu, na panelu wybieramy ilość wody zgodną z tą na kapsułce i… gotowe. Już po chwili możemy cieszyć się profesjonalnie przygotowaną kawą. Niektóre ekspresy NESCAFÉ® Dolce Gusto® np. Esperta posiadają także możliwość sparowania urządzenia ze smartfonem i zdalne przygotowanie kawy. Dzięki odpowiedniej aplikacji, możesz zdalnie wybrać wielkość i temperaturę napoju, nie ruszając się z wygodnego fotela.

Tryb ECO i czas nagrzewania

Czas nagrzewania ekspresu jest istotny dla osób, które zazwyczaj piją poranną kawę w dużym pośpiechu. Ekspres na kapsułki np. Lumio od NESCAFÉ® Dolce Gusto® jest gotowy do zaparzenia twojej ulubionej kawy w już niespełna pół minuty po uruchomieniu, więc przygotowanie wybranego napoju trwa zazwyczaj krócej niż minutę.

Tryb Eco pozwala na większą oszczędność energii podczas użytkowania urządzeń. Oznacza to, że specjalny tryb zasilania wyłączy automatycznie ekspres NESCAFÉ® Dolce Gusto® po 5 minutach bezczynności. W modelach Lumio i Piccolo XS tryb Eco wyłącza ekspres po jednej minucie bezczynności urządzenia, przyczyniając się do ograniczenia zużycia prądu.

Kompaktowe wymiary i oryginalny design

Gdy ktoś nie ma miejsca na blacie kuchennym często rezygnuje z zakupu automatu do kawy, który zazwyczaj potrzebuje nieco przestrzeni. Tymczasem system kapsułkowy pozwala na zminimalizowanie rozmiarów ekspresów. Dzięki nowoczesnej technologii zajmują one naprawdę niewiele miejsca. Najbardziej kompaktowe ekspresy NESCAFÉ® Dolce Gusto® (Piccolo XS, Mini Me) mają zaledwie kilkanaście centymetrów szerokości, więc bez żadnego problemu zmieszczą się nawet w najmniejszym aneksie kuchennym.

Ekspresy kapsułkowe oprócz niewielkich rozmiarów, charakteryzują się wyjątkowym, nowoczesnym designem. Ich oryginalne kształty oraz możliwość wyboru różnych kolorów sprawiają, że urządzenia te będą pasować do wnętrza w niemal każdym stylu, a oprócz swojej użyteczności, będą także nietuzinkową ozdobą kuchni.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here