Jak zmierzyć stopę?

Przemysł obuwniczy w ostatnich latach bardzo się rozwinął. Oprócz dużych fabryk, zajmujących się wytwarzaniem obuwia, powstają również małe przedsiębiorstwa, które szyją buty głównie na specjalne zamówienie klienta. Dlatego teraz, buty można kupić w stacjonarnym sklepie obuwniczym, uszyć na konkretny wymiar stopy, lub kupić przez internet.
W dzisiejszym zabieganym świecie, coraz więcej ludzi decyduje się na zakupy przez internet. Lecz nie liczy się sposób kupna, tylko to, by były one wygodne w życiu codziennym.

Buty na wymiar, to coraz bardziej popularny produkt, na który decydują się nie tylko Ci, którzy mają problem z zakupem butów w zwykłym sklepie, ale również tacy, dla których liczy się komfort i wygoda.
Butami na zamówienie interesują się ludzie, którzy mają zbyt szczupłą stopę by kupić dla siebie buty w zwykłym sklepie obuwniczym. Zainteresowani są również Ci, którzy mają za mały, lub za duży rozmiar buta. Buty szyje się również na specjalne okazje, podczas których chcemy się czuć wyjątkowo, np. na własny ślub, studniówkę, czy bal.
Kiedy zdecydujemy się na uczycie butów, dokładne wymiary stopy zbierane są przy zamówieniu, przez profesjonalnie przeszkolony personel. Dzięki temu jesteśmy pewni, że miara zostanie zebrana idealnie.

Kolejnym niestandardowym sposobem kupowania butów, jest zakup przez internet. Nie jest to łatwe, ponieważ nie mamy wtedy możliwości przymierzenia buta i jesteśmy zdani tylko na własną intuicję.
Na stronach internetowych, oprócz zdjęcia produktu, możemy znaleźć również nazwę materiałów z jakich zostały wykonane buty, oraz rozmiar i dokładne ich wymiary.
Przy zakupie butów, można zaufać podanemu rozmiarowi, ale pamiętajmy, że w poszczególnych firmach, rozmiary nieco się od siebie różnią. Dlatego pewniejszą metodą jest zmierzenie długości stopy.

Jak zmierzyć stopę?
Najdokładniejszym sposobem na zmierzenie długości stopy jest odrysowanie jej obrysu na czystej kartce A4. Dzięki temu uzyskamy szkic, który odpowiada naszej stopie. Następnie nad najdłuższym palcem i poniżej pięty, rysujemy dnie równoległe do siebie linie, które odwzorowują nam dwa skrajne punkty stopy. Za pomocą linijki odmierzamy odległość między liniami i w ten sposób uzyskujemy długość stopy, mierzonej w centymetrach.
Pamiętajmy, żeby zmierzyć obie stopy, ponieważ czasami zdarza się tak, że jedna stopa jest minimalnie dłuższa od drugiej. W takim przypadku pod uwagę bierzemy wynik dłuższej stopy.

Po uzyskaniu wyniku, możemy przejść do wybory rozmiaru butów. Dla lepszego komfortu stopy, do zmierzonej długość należy dodać jeszcze 0,5 lub 1 cm, ponieważ podana długość wkładki, odpowiadająca danemu rozmiarowi, jest to długość wkładki wewnętrznej.

Najbardziej pewnym sposobem na szybkie kupno butów, jest zakup w sklepie stacjonarnym. Możemy tam dokładnie obejrzeć buta, sprawdzić rozmiar i jego wykonanie. Nie musimy wtedy czekać na przesyłkę ze sklepu internetowego, ale nie będzie to także tak wygodny but, jakby był szyty na miarę. Zawsze są plusy i minusy, lecz przy zakupie trzeba wziąć pod uwagę wszystkie aspekty.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here