Gdzie wybrać się na urlop w górach

Zbliża się czas wakacji, więc najwyższa pora pomyśleć, gdzie wyjechać na wyczekiwany urlop. Jedni wolą błogie leniuchowanie na plaży, innym bardziej odpowiada aktywny wypoczynek w górach.

Wczasy w górach – zalety

Nie ulega kwestii, że wczasy góry to bardzo atrakcyjna oferta. Pora roku w zasadzie nie odgrywa większej roli. Jedni wybierają je zimą, bo chcą pojeździć na nartach, inni wolą letnie miesiące, by pochodzić po turystycznych szlakach.

Urlop w górach o każdej porze roku jest bardzo atrakcyjny. Można nie tylko aktywnie spędzić czas na zdrowym powietrzu, ale także skorzystać z wielu atrakcji turystycznych. Należą do nich przede wszystkim baseny z wodami geotermalnymi, pijalnie wód mineralnych poprawiających stan zdrowia oraz liczne gospody serwujące regionalne potrawy. Jak się uda, można wziąć udział w regionalnych festiwalach i festynach. Na nudę nie można narzekać bez względu na porę roku.

Gdzie warto udać się na urlop w górach?

Oczywiście Mekką polskich turystów pragnących spędzić wypoczynek w górach jest Zakopane. O każdej porze toku tętni życiem i ruch na popularnych szlakach górskich jest bardzo duży. O ciszy raczej należy zapomnieć. Zakopane oferuje swoim gościom wiele dodatkowych atrakcji, z których można skorzystać w przypadku pogody uniemożliwiającej piesze wycieczki. Karczmy i gospody czynne są do późnych godzin nocnych.

Ci, którzy nie lubią zgiełku mogą wybrać Pieniny lub Karkonosze. Turystów jest tu znacznie mniej, ale nie można narzekać na nudę. Te pierwsze cenione są za spokój i bardzo dobrą bazę noclegową, te drugie słyną przede wszystkim z licznych uzdrowisk, w których można podreperować zdrowie. Jedne i drugie zachwycają pięknymi panoramami i licznymi szlakami turystycznymi o zróżnicowanym stopniu trudności.

Dla tych, którzy cenią ciszę i obcowanie z naturą najlepsze będą Bieszczady. Wędrówki po dzikich jeszcze połoninach nie wymagają wielkich umiejętności alpinistycznych, a jedynie kondycji fizycznej. Piękne zielone wzgórza skłaniają do refleksji i pozwalają idealnie się wyciszyć. Baza noclegowa poza głównymi ośrodkami jest słabo rozwinięta, za to można liczyć na gościnność i życzliwość mieszkańców, której gdzie indziej się nie doświadczy.

Wczasy góry to zdecydowanie dobra opcja na aktywny wypoczynek i naładowanie akumulatorów na kolejne miesiące.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here