3 zalety metody przeszczepu włosów FUE

Przeszczep włosów metodą FUE (Follicular Unit Extraction) jest dzisiaj wybierany przez większość pacjentów, u których pojawił się problem łysienia. Oto 3 najważniejsze zalety metody przeszczepu włosów FUE!

1. Wysoka skuteczność transplantacji włosów

Najważniejszą zaletą, jaką wyróżnia się przeszczep włosów FUE, czyli inaczej przeszczep cebulek włosów, jest jej skuteczność. To czasochłonna, wymagająca dużej precyzji procedura, lecz pozwala ona na uzyskanie najlepszych rezultatów na tle innych metod przeszczepu włosów.

W przeszczepach włosów FUE pobiera się pojedyncze cebulki włosowe z okolicy dawczej, na przykład z głowy, brzucha, ud czy pośladków, a następnie przeszczepia się je w okolicę biorczą, czyli w miejsce, w którym występuje problem łysienia.

Chociaż przeszczep cebulek włosów nie daje natychmiastowych efektów, to jednak jest on wysoce skuteczny i cieszy się dużym powodzeniem wśród pacjentów. Pierwsze rezultaty można zobaczyć po około 2-4 miesiącach, natomiast na pełne trzeba zaczekać do około roku.

2. Niska inwazyjność przeszczepu

Kolejną zaletą przeszczepu włosów FUE jest niska inwazyjność tego typu procedury, po której następuje krótki okres rekonwalescencji.

Zamiast metody przeszczepu włosów polegającej na pobraniu całego paska owłosionej skory, pobiera się pojedyncze cebulki włosowe – zespoły mieszkowe. Taki przebieg zabiegu powoduje, że jest on dłuższy, ale z drugiej strony jest on także małoinwazyjny dla pacjenta.

Po zabiegu najczęściej pojawiają się niewielkie skutki uboczne w postaci zaczerwienienia, zasinienia, strupków, obrzęków. Najczęściej mijają one po około tygodniu.

3. Brak blizn pozabiegowych

Nie bez znaczenia jest też fakt, że przeszczep włosów fue nie pozostawia po sobie żadnych blizn. Może być on zatem wykonany na każdym typie skóry głowy, w tym także na skórze cienkiej, wrażliwej, na której gojenie się przebiega gorzej.

Podczas zabiegu zarówno w okolicy dawczej, jak również biorczej nie pojawiają się widoczne blizny. Są one bardzo małe, posiadają mikroskopijną wielkość, dlatego też nie są defektem estetycznym.

Zatem, przeszczep cebulek włosów metodą FUE, czyli Follicular Unit Extraction jest aktualnie najlepszą z dostępnych metod transplantacji włosów, która pozwala na skuteczne, a przy tym bezpieczne odtworzenie włosów bez wysokiego ryzyka skutków ubocznych oraz długiego okresu rekonwalescencji.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here