Aktywność fizyczna cały rok!

Nadeszła jesień. Dni stają się coraz krótsze, coraz szybciej robi się ciemno. Wstajemy kiedy jest jeszcze ciemno, wracamy z pracy po zmierzchu. Pogoda również nie rozpieszcza – jest zimno, wietrznie, niemal codziennie pada. Wszystko to sprawia, że sami stajemy się wiecznie zmęczeni i ospali. Wracamy do domu i jedyne o czym marzymy to kubek z gorącą herbatą, ciepły koc i pilot od telewizora w ręce.
Niemal każdy zdaje sobie jednak sprawę, że pewnych rzeczy odpuścić sobie nie można.
Tak jak chodzimy do pracy, jemy posiłki, podobnie jest z aktywnością fizyczną – zwłaszcza jeśli latem nie stroniliśmy od wizyt na siłowni, biegania w parku czy chodzenia na zajęcia fitness.
Pytanie więc jak zmotywować się do ćwiczeń, kiedy pogoda za oknem nie sprzyja aktywności fizycznej.
Przede wszystkim to już najwyższy czas, by zrezygnować z biegania po dworze. Mimo, iż ma ono wielu zwolenników, zdecydowanie przyjemniej ćwiczy się na siłowni, gdzie nie jesteśmy uzależnieni od warunków atmosferycznych.
Wiele osób uważa ruch za najważniejszy i najprzyjemniejszy czas w ciągu dnia i nie potrafią zrozumieć ludzi, którzy zastanawiają się jak zmotywować się do ćwiczeń. Jest jednak bardzo dużo takich osób, które codziennie ze sobą walczą, żeby dotrzeć na siłownię.
Jeśli i my mamy taki problem warto zastanowić się jak uprzyjemnić sobie te chwile, sprawić, aby nie był to niemiły obowiązek, a przyjemność, z której dodatkowo będziemy czerpać radość.
Wysiłek fizyczny dostarcza naszemu organizmowi wyrzut endorfin, czyli hormonów szczęścia. Po zakończonym treningu czujemy się zmęczeni, ale również zrelaksowani – zwłaszcza psychicznie. Dobra kondycja naszego organizmu, to także sposób na ograniczenie ryzyka chorób serca, nadciśnienia czy otyłości.
Niemal każdy z nas chce być szczupły, piękna sylwetka to marzenie większości kobiet. Niestety, aby ją osiągnąć, trzeba regularnie ćwiczyć, a także zadbać o zdrowe nawyki żywieniowe. Ograniczyć picie alkoholu, napojów gazowanych, a także wyeliminować palenie papierosów.
Jeżeli przed każdym wyjściem na trening mamy problem z tym jak zmotywować się do ćwiczeń, warto pomyśleć o towarzystwie przyjaciółki lub kolegi. Wspólne treningi pozwolą nam nawzajem zmotywować się do wyjścia z domu, a także zadbają o nasze relacje towarzyskie, które nierzadko jesienią i zimą nieco zaniedbujemy.
Warto pomyśleć o kupieniu karnetu na kilka miesięcy z góry lub podpisania umowy z klubem, która zobowiąże nas do regularnych ćwiczeń. Nic tak nie motywuje człowieka jak wydane pieniądze, dlatego możemy mieć pewność, że po opłaceniu karnetu, wyjście do klubu stanie się dużo łatwiejsze.
Wiele klubów zachęca swoich klientów do stałych treningów, dzięki którym mogą wygrać promocyjne gadżety, zajęcia z trenerem personalnym czy nawet egzotyczną wycieczkę.
Jeśli po powrocie do domu nie mamy siły wyjść do klubu, warto spakowaną torbę z rzeczami treningowymi zabrać do pracy, a wracając wstąpić na siłownię czy ulubione zajęcia fitnessu.
Czy będzie to zumba, tabata czy cross-fit, nie ma znaczenia. Najważniejsze to zmotywować się do ćwiczeń. Nie dla męża. Nie dla dzieci. Dla siebie.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here