Język angielski jest najpopularniejszym językiem obcym, który chcą przyswajać Polacy w każdym wieku. Wiele osób ma jednak problemy ze znalezieniem motywacji do regularnej nauki, która owocowałaby w zauważalne efekty. Dla niektórych najlepszą motywacją jest możliwość swobodnej komunikacji, a innych mogą zachęcić zarabiane z domu pieniądze.
Sieci społecznościowe, które płacą za wpisy i artykuły
Mało kto wie, że język angielski daje możliwości zarabiania z domu i nie musi być to wcale angielszczyzna zaawansowana. Osoba, która zna go na poziomie średnio-zaawansowanym, może zarabiać spore pieniądze z domu, zupełnie legalnie. Służą temu między innymi sieci społecznościowe nowej generacji.
Chociaż w sieciach społecznościowych zarabia się od dawna, dopiero najnowsza ich generacja daje możliwość odniesienia niemal natychmiastowej korzyści finansowej z tworzonych treści. Sieci takie działają najczęściej w sieci Blockchain, a ich zasada działania jest prosta – tworząc treści, które podobają się publiczności, dostaje się pieniądze bezpośrednio od niej.
Społeczność przelewa twórcom drobne kwoty w kryptowalucie w postaci tokenów, które następnie można wymieniać na realne pieniądze i wypłacić na konto. Pisać można na nich o wszystkim – o życiu codziennym, o swoich pasjach, a nawet zamieszczać można swoje wiersze i opowiadania w języku angielskim. Sieci takie często posiadają własne aplikacje mobilne, dzięki czemu tworzyć posty można w każdych warunkach – także bez dostępu do komputera.
Publikowanie ebooków na zagranicznych portalach
Już średnio-zaawansowana znajomość angielskiego pozwala na napisanie krótkiej książki elektronicznej, którą następnie wrzuca się na którąś z zagranicznych wielkich platform, aby zaczęła tam niemalże od razu się sprzedawać.
Chociaż wiele osób jest przerażonych, myśląc o pisaniu książki, warto wspomnieć, że na platformach takich jej objętość nie jest duża. Wystarczą bowiem 3000 słów, czyli tyle ile występuje w artykule, by dany tekst sprzedawać właśnie jako ebooka, a napisać go można w jeden dzień. Oczywiście tak krótkiej książki nie sprzeda się za duże pieniądze, jednak 1 dolar jest uznawany tu za cenę adekwatną, a książki takie sprzedają się w dużej ilości. Twórcy dostają zazwyczaj 60-890% wartości książki – w zależności od prowizji pobieranej przez portal.
Dwa zaprezentowane sposoby zarabiania stają się niezwykle popularne, doskonale motywując do ciężkiej pracy, dzięki czemu język angielski przyswaja się o wiele szybciej, widząc, jak z każdym dniem odnosi się dzięki jego znajomości coraz większe korzyści.
Artykuł powstał we współpracy ze specjalistami z firmy International House z Bielska Białej.