Wirtualna rzeczywistość, czyli tworzymy samodzielnie grę.

Rynek gier komputerowych jest bardzo nasycony, gier na rynku jest bardzo dużo, jak teraz zaskoczyć czymś nowym.
Jednak jesteś osobą, której czegoś brakuje, zauważa braki w grach, masz ochotę coś zmienić, ale to dzieło przecież nie należy do ciebie. Stwórz własną grę, nad którą mocno popracujesz, którą porządnie wykończysz tak żeby nie miała przykrych braków.
Na samym początku trzeba zastanowić się nad scenariuszem tak samo jakby kręciło się film. Ma to być przygodówka, gra zręcznościowa, strzelanka? Jeśli chcesz wiedzieć jak zrobić grę, musisz najpierw określić jaka ma być ta gra, jakie będzie miała klimaty, muzykę, scenografię a co najważniejsze, kto będzie jej bohaterem?
Załóżmy, że lubisz przygodę, odkrywanie tajemnic, szukanie skarbów, walkę na miecze. Nie musisz się ograniczać. Jedna gra może zawierać w sobie wiele elementów.
Zamiast buszować po necie w poszukiwaniu „Adventure Maker”, „Game Maker- ów”, czy innych programów do tworzenia gier, usiądź przy kartce papieru i napisz, narysuj wstępne sceny, określ cechy bohatera, wymyśl historię i cel gry.
Nadaj jej formę na podstawie której będziesz pracować. Filar podtrzymujący wszystko. Miejsce z którego będziesz czerpał pomysły podczas rozwoju gry.
Jeśli nie masz takiej wyobraźni to sięgnij po pomoc do książek, baśni, opowieści. Tak przecież powstał „Wiedźmin” z gotowego już scenariusza, gotowego bohatera.
Twój bohater musi wzbudzić zainteresowanie, być atrakcyjnym wizualnie. Nadaj mu też niepowtarzalne imię. Powinien mieć osobowość i zaskakujące moce, które możesz mu dokładać w trakcie rozwoju gry. Scenografia też jest bardzo ważna. Wymagania sprzętowa komputerów ma pewne ograniczenia a nie chcesz, żeby twoje dzieło nie uruchamiało się prawidłowo na słabszych maszynach, szukaj oszczędności rozmiarowych gdzie się da. Twórz piękne wnętrz, ale dość uniwersalne, muzykę i dźwięki ogranicz. Niestety może to być dla ciebie hamujące, ale w czasie intensywnego rozwoju elektroniki, za parę lat będziesz mógł rozwinąć swoją grę o ilość bitów. Na razie daj dostęp jak największej liczbie ludzi, niech testują. Będzie im się przyjemnie grało, będziesz dodawał level-e.
A może masz już wstępny pomysł, ale nie wiesz jak go zrealizować?
Udaj się do „poradnika – doktora google” i wpisz w okienku odpowiednią frazę: jak zrobić grę lub programy do robienia gier. Naprawdę są programy pomocne zrobić grę nawet przez dziecko. Nie są wymagane jakieś umiejętności, nie musisz znać języków programowania, ani być grafikiem, żeby stworzyć grę. W wybranym programie wystarczy wpisać wymagane przez nas preferencje, określić parametry.
Nie jest to oczywiście tak proste. Trzeba spędzić wiele godzin przy tworzeniu scen, nadaniu grze dynamiki, ustawieniu scenografii itd., ale jest to zajęcie satysfakcjonujące i nie żal ci będzie straconego czasu. Dużą uwagę zwróć na muzykę, musi być odpowiednio dobrana do stylu gry, źle dobrana zepsuje nawet najlepszy pomysł.
Nie zrażaj się pierwszymi niepowodzeniami. Bądź uparty i ucz się na błędach. Jesteś przecież dobry, masz pomysł i świetnie radzisz sobie z komputerem.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here