Na czym polega zabieg liposukcji

Liposukcja to zabieg o średnim stopniu inwazyjności, o ile rzecz jasna stosuje się w jego trakcie najbardziej nowoczesne technologie i urządzenia. Jego celem jest usunięcie tkanki tłuszczowej z danej partii ciała. Dąży się więc do wymodelowania sylwetki w jakimś konkretnym obszarze ciała i opcjonalnie np. redukuje cellulit. Liposukcja nie jest cudownym sposobem na odchudzanie, choć oczywiście dzięki zabiegowi pacjent pozbywa się niewielkiej ilości masy. Odsysanie tłuszczu poleca się osobom, które posiadają wagę jak najbardziej prawidłową, a którym nie udaje się pozbyć tkanki tłuszczowej, pomimo odpowiedniego odżywiania i aktywnego stylu życia.

Na czym polega zabieg liposukcji?

Liposukcja polega na zrobieniu nacięcia na skórę, przez które wprowadza się pod nią kaniulę, czyli po prostu rurkę. Wskutek takich działań rozbija się i odsysa tkankę tłuszczową. W nowocześniejszych technologiach np. liposukcji ultradźwiękowej tłuszcz jest wypłukiwany poprzez roztwór soli fizjologicznej. Minimalizuje to w efekcie ryzyko powstawania nierówności, które mogą być widoczne na powierzchni skóry. Liposukcja jest wykonywana w znieczuleniu miejscowym – i wówczas pacjent nie musi być hospitalizowany bądź też ogólnym – pacjent musi pozostać w szpitalu. To, jakie znieczulenie będzie przeprowadzone zależne jest od indywidualnych predyspozycji pacjenta, a także od obszaru poddawanego zabiegowi.

Na czym polega rekonwalescencja po liposukcji?

Rekonwalescencja to bardzo ważny czas, w którym organizm dochodzi do siebie po zabiegu liposukcji. Długość tego okresu zależy od rodzaju zabiegu, a także od obszaru i zdolności regeneracyjnych konkretnego pacjenta. Istotne jest, by osoba po liposukcji stosowała się do zaleceń lekarza, a także dbała o higienę, ograniczała aktywność fizyczną, stosowała odpowiednie leki, a także nosiła odzież kompresyjną. Ten ostatni punkt odgrywa ważną rolę, bowiem ubrania uciskowe przyspieszają gojenie się blizn, minimalizują opuchliznę i wchłaniają zasinienia.

Liposukcja efekty

Pierwsze efekty odsysania tłuszczu są widoczne w okresie wczesnej rekonwalescencji. Ciało może pozostawać opuchnięte przez dłuższy czas i w momencie, gdy opuchlizna zejdzie całkowicie można ocenić końcowy efekt zabiegu. Osoba po zabiegu liposukcji oprócz pozbycia się tkanki tłuszczowej i polepszenia sylwetki, wykazuje z pewnością większą akceptację siebie i po czasie rekonwalescencji może cieszyć się większą i aktywniejszą sprawnością fizyczną.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here