szampon do peruk

Na rynku dostępnych jest wiele produktów, które zdaniem producentów stosowane mogą być by poprawić wygląd oraz wydłużyć żywotność peruk naturalnych – zarówno tych wykonanych z naturalnego włosia jak i tych powstałych na bazie włókien syntetycznych. Co jednak zawierać powinien szampon lub odżywka, aby prawidłowo pielęgnować taki wyrób jednocześnie nie uszkadzając go ani nie pozbawiając go pierwotnego blasku?

Eksperci wskazują, że głównym składnikiem takiego produktu powinny być olejki naturalne, dzięki którym po zakończeniu pielęgnacji peruka nie będzie wysuszona ani zmatowiała. Co więcej, jeżeli tylko zostaną one właściwie dobrane, mogą one sprawić, że wyrób perukarski odzyska swoje pierwotne zachwycające lśnienie utracone na przestrzeni kolejnych miesięcy lub lat ciągłego użytkowania. To jednakże nie wszystko, bowiem kosmetyk, który wykorzystany zostanie do konserwacji posiadanej peruki zawierać powinien w składzie również aminokwasy. Sprawią one, że włosy stanowiące główny element produktu wyglądać będą zdrowiej oraz utrzymają swą początkową wytrzymałość o wiele dłużej.

Unikać powinniśmy z kolei preparatów, na których etykiecie widnieje jednoznaczna informacja, iż wzbogacone zostały one o parabeny oraz siarczany. Nie tylko bowiem sprawić mogą one, że pieczołowicie przygotowana przez specjalistów peruka wyblaknie i przestanie się układać, ale także przy zbyt częstym stosowaniu mogą one podrażniać skórę głowy, prowadząc do uczuleń, szczególnie jeżeli po zakończeniu zabiegów pielęgnacyjnych nie zmyjemy dokładnie szamponu lub odżywki z powierzchni włókien oraz z bazy monofilamentowej.

Przy mnogości wszelkiej maści substancji konserwacyjnych oraz medycznych, wybór tej odpowiedniej, która w naszym przypadku sprawdzi się optymalnie może być nie lada wyzwaniem. Jeżeli nie jesteśmy w stanie samodzielnie podjąć decyzji, warto skontaktować się z naszymi przedstawicielami, którzy to już od wielu lat doradzają klientom odnośnie doboru wyrobów pielęgnacyjnych nie tylko bezpiecznych dla peruk, ale i dla samych konsumentów.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here