Kreacja na wesele

Wybór sukienki na wesele potrafi zająć bardzo dużo czasu. Wiele kobiet poświęca na to zadanie wiele dni, które spędza na odwiedzaniu sklepów, butików, domów mody oraz innych miejsc, w których  liczą na odnalezienie tej właściwej sukienki. Ponieważ sukienka weselna nie powinna przyćmić wizerunku panny młodej, a zarazem powinna maksymalnie wyeksponować Twoje atuty i dodać Ci elegancji, warto włożyć w poszukiwania dużo energii oraz uwagi. Poniżej skupiamy się na wyborze sukienki, która będzie dopasowana zarówno do Twoich predyspozycji, jak i do roli, jaką w trakcie wesela pełni każdy jego gość. Zapraszamy do lektury! 

Sukienka na wesele – czyli co włożyć na siebie, by trafić? 

Czym powinna odznaczać się sukienka weselna? Przede wszystkim powinna być dobrze skrojona oraz dobrana pod kątem koloru. Wbrew pozorom, to właśnie te dwa parametry stanowią kluczowy aspekt kreacji każdej gościni weselnej. Dlaczego? Powód jest prosty. Sukienka, którą ubierzesz, powinna podkreślać Twoje atuty, lecz zarazem nie powinna konkurować z kreacją panny młodej. Najlepszym sposobem, by odnaleźć sukienkę o tak uniwersalnym charakterze jest sięgnięcie po modele o stosunkowo prostym kroju oraz wykonane w stonowanych, najlepiej pastelowych barwach. 

Krój sukienki może być różny, przede wszystkim jednak powinien być dopasowany do Twojej sylwetki, podkreślać jej atuty oraz maskując słabe strony. Dobrze wypadają sukienki rozkloszowane, które w przypadku wesel stanowią strzał w dziesiątkę. Sukienki takie nadają się nie tylko do siedzenia w kościele lub przy uroczystym stole, ale także do intensywnego harcowania na parkiecie. Sukienki rozkloszowane są pod tym względem niezastąpione i mogą okazać się najwygodniejszym z możliwych wyborów. 

Radzimy także, aby zrezygnować z zakupu sukienek nadmiernie krótkich, zwłaszcza tych przed kolano. Kreacje takie mogą okazać się zbyt śmiałe i nie przypaść do gustu pozostałym uczestnikom imprezy weselnej. Najlepiej wypadają sukienki za kolano, które pasują zarówno do powagi sytuacji jak i jej emocjonalnego nastroju. 

Kolor trafiony – czyli jaki? Pomoc w wyborze odpowiedniej tonacji kolorystycznej 

Pod kątem koloru, warto trzymać się dwóch głównych zasad. Pierwsza dotyczy barw, które należy unikać. Do takich zaliczają się czerń oraz biel, a także zbliżone do nich odcienie. Ponadto, na weselu źle może wypaść sukienka krwistoczerwona, choć oczywiście ocena takiej kreacji zależy od Ciebie. 

Druga zasada dotyczy tego, jakie kolory warto na siebie nakładać na czas wesela. Za najlepsze uważa się odcienie pastelowe, które dodają uroku nie tylko Tobie, ale również samej sytuacji, podkreślając jej przyjemny i magiczny charakter. Pod tym względem świetnie wypadają sukienki w odcieniach błękitu, beżu, mango, seledynu oraz innych, delikatnych lub lekko przygaszonych barw. 

Kreacje takie dostępne są w wielu butikach i sklepach eksplorujących temat mody weselnej. Polecamy zwłaszcza butik So-Italian,w którego ofercie znajdują się rozmaite sukienki w odcieniach (nie tylko) pastelowych. Paczka z sukienką weselną z soitalian.pl uratowała już niejedną kobietę, która nie mogąc znaleźć upragnionej kreacji w sklepach stacjonarnych, zdecydowała się właśnie na zakup w butiku internetowym. 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here