Komentarze na Allegro

Allegro jest bez wątpienia niekwestionowanym liderem, niemal monopolistą w swojej branży w Polsce. Każdy użytkownik internetu wcześniej czy później będzie miał możliwość skorzystania z tego serwisu. Jak sprawdzić czy warto korzystać z usług danego sprzedającego na Allegro?

Z pewnością znane są wielu osobom historie sprzed kilku lat, straszące przed zakupami w internecie. Najbardziej znanymi są te, kiedy klient otrzymywał zamiast zakupionego telefonu ziemniaka lub kamień. Na szczęście takie sytuacje nie zdarzają się już zbyt często, a wyjątkowo nikłe prawdopodobieństwo jest kupując właśnie przez portal Allegro. Oprócz zapewnionej ochrony kupujących, istnieje również system komentarzy i ocen. Trzeba zdawać sobie sprawę, że wiele osób nie wie jak wystawić komentarz na Allegro i przez to jedynie najbardziej zdeterminowani i zdenerwowani użytkownicy wystawiają komentarze. Jest więc możliwa nadreprezentacja negatywnych komentarzy. Warto więc dowiedzieć się jak wystawić komentarz na allegro, by „nagrodzić” w ten sposób dobrego sprzedającego.

O czym informują oceny sprzedającego? Kupujący po zakupie może ocenić kilka aspektów transakcji, takie jak zgodność towaru z opisem, czas wysyłki, cena wysyłki i szeroko pojęta obsługa klienta. Dodatkowo można wpisać komentarz, i „polecić” lub „nie polecić” sprzedającego i wpisać komentarz do transakcji. Jeśli więc kluczowa jest szybkość wysyłki, należy brać właśnie ten parametr pod uwagę. Ocenia on czy sprzedawca wywiązał się z podanego przez siebie terminu wysyłki, należy więc przy ofercie sprzedaży odnaleźć tą informację i podjąć stosowną decyzję. Zgodność towaru z opisem jest natomiast jednym z najważniejszych aspektów zakupów. Zgodność ta gwarantuje, że otrzymany towar będzie dokładnie taki jak wynikałoby to z opisu i zdjęć. Cena wysyłki nie jest aż tak istotnym elementów oceny, ponieważ najczęściej jest on z góry podany w opisie „aukcji” i na podstawie tej informacji należy podjąć decyzję, czy jest to atrakcyjna cena. Co ciekawe, czasami „droższy” przedmiot może w efekcie okazać się tańszy, jeśli weźmie się pod uwagę cenę wysyłki. Obsługa klienta opisuje to, jak ogólnie przebiegała sprzedaż, jak sprzedający odnosił się do klienta, czy był kulturalny, pomocny i czy na przykład chętnie odpowiadał na pytania kupującego. Warto również czytać komentarze, napisane przez innych klientów. Mogą one dać dodatkowe informację nieuwzględnione w powyższych kategoriach.

Podsumowując, system ocen i komentarzy na allegro jest niezwykle przydatny dla kupującego. Pozwala ocenić, czy warto korzystać z usług danego sprzedającego w zależności od tego, co jest najważniejsze. Z pewnością zawsze trzeba sprawdzić, jak klienci oceniali zgodność towaru z opisem. Jednak kupujący, dla którego najważniejsze jest szybkie otrzymanie przedmiotu, może pozwolić na gorszą obsługę klienta. Niezależnie od tego, jak przebiegała transakcja, warto dowiedzieć się jak wystawić komentarz na allegro. W przyszłości pomoże to innym unikać nieuczciwych sprzedawców i wybierać tych najlepszych.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here