Kilka prostych zasad jak usunąć lakier hybrydowy

Ściągnięcie hybryd może być rzeczą łatwą i przyjemną, pod warunkiem że wiemy jak usunąć lakier hybrydowy z naszych paznokci. Pamiętajmy również o zachowaniu wszelkiej ostrożności oraz o podstawowych zasadach higieny.

Istnieje kilka sposobów na to jak usunąć lakier hybrydowy, do Ciebie należy decyzja, dotycząca tego, którą metodę wybierzesz i która najbardziej będzie Ci odpowiadać.

Możesz się oczywiście udać do profesjonalisty. W salonie kosmetycznym pracownik zadba o to z należytym zaangażowaniem, jednakże taka wizyta generuje spore koszty, jeśli chcesz tego uniknąć możesz spróbować sama w domu. Bardzo dużo amatorek i fanek hybryd praktykuje takie działania w domowym zaciszu, bo jest to łatwe, szybkie i nie trzeba dużych umiejętności, ani nakładów finansowych.

Oto kilka porad, jak wykonać domowy zabieg usuwanie lakieru hybrydowego:
1. Przed całym zabiegiem dokładnie umyj i osusz dłonie ręcznikiem.
2. Przystąp do właściwego przygotowania i wybierz metodę. Możesz skorzystać ze specjalnego urządzenia jakim jest frezarka. W szybki sposób spiłuje ona całą hybrydę. Dobra i skuteczna frezarka to oszczędność czasu, ale takie urządzenie nie należy do najtańszych. Jeśli nie chcesz dokonywać jego zakupu, zaprzyjaźnij się z pilnikiem. Samodzielne piłowanie hybryd zajmuje więcej czasu, ale jest równie skuteczne. Kilka zabiegów i dojdziesz do wprawy. Możesz spiłować cały lakier (uważaj na swoją naturalną płytkę! piłuj ostrożnie, ewentualnie użyj łagodniejszego pilnika) albo jedynie część z wierzchu. Piłowanie wierzchniej warstwy jest najpopularniejszą metodą i w domowych warunkach świetnie się sprawdza. Metoda ta, składa się z trzech etapów: piłowanie, rozmiękczanie lakieru, usuwanie resztek lakieru. Gdy już zakończysz pierwszy etap czyli piłowanie, należy przejść do rozmiękczenia lakieru. W tym celu użyj specjalnego preparatu, jakim jest tzw remover, czyli specjalny zmywacz do lakierów hybrydowych. Przygotuj także folię spożywczą i waciki kosmetyczne, albo gotowe formy, dostępne w sklepach kosmetycznych. Folie potnij na 10 kwadracików. Wacik nasącz removerem, przyłóż do paznokcia i zabezpiecz folią aluminiową, dokładnie i ciasno owijając ją w okół palca. Możesz od razu zaaplikować na obu dłoniach. Czas, jaki potrzebuje remover to około 20min, w zależności od grubości lakieru na paznokciach. Oczywiście im więcej lakieru spiłujesz, tym szybciej trwa zabieg rozmiękczania. Po upływie 20min ściągnij folię z paznokci. Lakier powinien być pomarszczony, odsunięty od płytki. Przy pomocy patyczka należy usunąć jego pozostałości i wyczyścić resztki. Jeśli na płytce wciąż zalega lakier i masz trudności z tym by się go w łatwy sposób pozbyć to ponownie włóż palec do foliowej formy, pozostaw jeszcze na 10min do całkowitego rozmiękczenia. Po tym dodatkowym czasie paznokieć powinien być już dokładnie oczyszczony. Umyj dłonie, wsmaruj krem nawilżający i gotowe!

Na to jak usunąć lakier hybrydowy metod jest kilka i wybór zależy tylko od Ciebie. Wszystkie są równie skuteczne, decyduje jedynie czas i pieniądze jakie możesz zainwestować w swoje domowe spa.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here