Jakie zalety niosą ze sobą gry komputerowe?

Świat elektronicznej rozrywki tylko z pozoru może służyć jedynie do zabicia czasu wśród nastolatków oraz czerpania przyjemności. Gaming oraz zagadnienia z nim związane to również porządna nauka zaradności i skarbnica wiedzy, którą można, a nawet trzeba przyswoić do wygodniejszego funkcjonowania. Kto jeszcze nie słyszał o grywalizacji jako sposobie na lepsze życie?

Gry komputerowe same w sobie mogą polepszyć nasze umiejętności w różnorodny sposób. W przypadku gier zręcznościowych, jak sama nazwa wskazuje, polepszamy swoją zręczność oraz spostrzegawczość. FPS’y nauczą nas jak szybko podejmować decyzje w stresujących momentach, a strategie, analizy i logicznego myślenia. Jak dużo jest gatunków, tak wiele różnorodnych umiejętności jest do nauczenia. Jakimi atutami jeszcze mogą pochwalić się gry komputerowe?

Pierwszym i najważniejszym jest nauka języków obcych, najczęściej angielskiego. Najpopularniejszy i najbardziej uzasadniony argument każdego gracza. Obcując z tytułami w pełni w języku angielskim oswajamy z nim nasz mózg. W końcu musimy w nim komunikować z innymi graczami, czytać w nim dialogi oraz słuchać dubbingu. Nawet gdy nasza znajomość angielskiego stoi na podstawowym poziomie, godziny rozrywki z takim tytułem dadzą nam praktyczną wiedzę, którą można wykorzystać w każdej okazji. Co może być piękniejszego od połączenia praktycznej nauki wraz z zabawą na długie godziny?

Jeśli jesteśmy zapalonymi graczami oraz fanami niesamowitych wrażeń wizualnych zostaniemy skazani na zapoznanie się z podstawowymi kwestiami IT. Tempo w jakim w dzisiejszych czasach rozwijają się kwestie graficzne jest zatrważające, a nasze komputery nie zawsze są w stanie je osiągnąć. Na każdy komputer, prędzej czy później przyjdzie czas tzw. update’u, czyli ulepszenia naszej maszyny o nowe części, odpowiednie do zabawy w nadchodzące tytuły. Załóżmy, że nasza karta graficzna może co najwyżej udźwignąć gry sprzed 5 lat. W takim przypadku sięgamy do internetu i szukamy odpowiedniej do naszego budżetu części zamiennej. Okazuje się jednak, że karta musi być kompatybilna z płytą główną, szukamy więc jak to sprawdzić. Pierwsza lepsza fraza ,,jak sprawdzić jaką mam płytę główną?”, a naszym oczom ukażą się liczne posty na forach oraz poradniki, które przy dobrym przysposobieniu jesteśmy w stanie wykorzystać w praktyce. Analogiczne sytuację mogą zdarzyć się w każdym przypadku: nieznany błąd pojawiający uniemożliwiający rozgrywkę, nagłe spadki fpsów i wiele, wiele innych.

Każdy rasowy gracz dzięki codziennym wyzwaniom, które stawia mu jego pasja wyrabia w sobie prawdziwą zaradność. Rozrywka w grę MMORPG z potężną ilością tekstu oraz komunikacją w języku angielskim zmusza nas do ciągłego kartkowania słownika w celu przyswojenia sobie nowych słówek. Budowanie cierpliwości podczas wykonywania długich zadań, czy walce o szczyt w rankingu. Wszystkie te wyzwania hartują charakter człowieka, a przede wszystkim nastolatków, którzy może właśnie dzięki grom, będą w przyszłości słynąć ze swojej zaradności.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here