Jak obcinać paznokcie

Każdy nas regularnie wykonuje takie zabiegi jak manicure i pedicure, a obcinanie paznokci jest podstawową czynnością w trakcie ich wykonywania. Zastanówmy się zatem jak obcinać paznokcie, aby robić to dobrze.
Jeśli chodzi o paznokcie u rąk, to sposób ich skracania zależy od kształtu płytki i oczywiście od naszych upodobań. Natomiast jeśli bierzemy się za obcinanie paznokci u nóg, to najlepiej jest to robić w linii prostej, ponieważ ten sposób zapobiega wrastaniu paznokcia.
Kolejne pytanie, które nam się nasuwa brzmi: czym najlepiej skracać paznokcie? Nożyczkami, obcinakiem, a może pilnikiem?
Do paznokci u rąk najlepiej używać pilnika. Piłujemy nim paznokcie w kierunku od brzegu do wierzchołka. Jeśli wolimy paznokcie u rąk obcinać, a nie piłować, użyjmy do tego specjalnych nożyczek, a następnie wygładźmy płytkę pilnikiem. Podczas kupowania pilnika do paznokci zwróćmy uwagę na na oznaczenie gradacji, zazwyczaj wynosi 80, 100, 180, 240. Te oznaczenia służą podawaniu informacji, ile ziarenek znajduje się na centymetrze kwadratowym danego pilnika, zatem im liczba jest mniejsza, tym ziarno na pilniku jest grubsze. Pilniki posiadające oznaczenie 60-100 są przeznaczone dla zakładów kosmetycznych, a na pewno nie do użytku domowego, ponieważ są to bardzo ostre pilniki nie nadające się do naturalnych paznokci. Do naturalnych płytek najbardziej odpowiednie są te z oznaczeniem 240. Jeśli pilnik posiada oznaczenie gradacji 300-400 oznacza to, że jest on przeznaczony głównie do wyrównywania powierzchni paznokcia. Natomiast pilnik z gradacją 2000-4000 służy do nabłyszczania płytki. Tak więc podczas zabiegu piłowania paznokci najlepszym rozwiązaniem jest stosowanie kilku pilników o rożnym oznaczeniu gradacji. W pierwszej kolejności używamy pilnika z najgrubszym ziarnem, aby lekko skrócić paznokcie, Następnie przechodzimy do coraz drobniejszego ziarna, aby wygładzić płytkę oraz zamknąć łuski i wypolerować paznokcie. A z jakiego materiału powinien być wykonany pilnik? Wybór pilnika metalowego nie jest dobrym rozwiązaniem, ponieważ tego typu pilniki szarpią płytkę, czego następstwem jest rozwarstwianie się paznokci. Pilnik szklany najlepiej sprawdzi się podczas piłowania naturalnej płytki. Pilnik mineralny jest najbardziej łagodny dla płytki ponieważ jego powierzchnia jest pokryta drobinkami minerałów, zazwyczaj jest to krzemionka. Nadaje się do każdego rodzaju paznokci. Pilik teflonowy jest drobnoziarnisty i jest odpowiedni dla naturalnych paznokci.
Podsumowując rolę pilnika do takiego zabiegu jak manicure, to warto zaopatrzyć się w większą ilość pilników o rożnym oznaczeniu gradacji i unikać tych wykonanych z metalu.
Jeśli chodzi o pedicure, czyli obcinanie paznokci u stóp, to najlepszymi narzędziami do tego będą specjalne nożyczki lub tzw. cążki. W tym przypadku najistotniejszą kwestią jest, aby obcinać jest prosto i nie zaokrąglać boków, ponieważ grozi to wrastaniem paznokcia. Boki ewentualnie można lekko spiłować, z tym że najlepiej użyć do tego pilnika szklanego.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here