płaski brzuch

Ćwiczenia na płaski brzuch to świetny sposób na wymodelowanie i wzmocnienie mięśni w tym obszarze. W dzisiejszym czasach nasz wygląd zewnętrzny odgrywa ważną rolę. Zazwyczaj jest utożsamiany z sukcesem, dobrobytem oraz szczęściem. Takie podejście do życia mają zazwyczaj kobiety, to one chcą się zawsze prezentować idealnie. Większość z nich marzy o smukłej, wyrzeźbionej sylwetce. Jak to osiągnąć?

Źródło: https://www.poprostukasia.pl/cwiczeina-brzuch/

Aerobiczna 6 Weidera

Aerobiczna 6 Weidera to jedno z najbardziej popularnych ćwiczeń, które składa się z 6 ćwiczeń, które należy wykonywać w seriach. Wydaje się proste, ale to nie wszystko. Ilość powtórzeń w serii, należy zwiększać wraz z kolejnym treningiem. Tak by były proporcjonalne do ilości serii. W trakcie pierwszego dnia treningu wykonujemy jedną serie po 6 powtórzeń, następnego 2 serie po 6 powtórzeń. Praktycznie przez cały tydzień, należy zwiększyć stopniowo ilość serii. W kolejnych tygodniach, ilość powtórzeń należy zwiększyć do 8, a następnie do 10 i tak dalej. Zakończeniem
aerobicznej 6 Weidera jest 42 dzień, podczas którego wykonuje się 3 serię, po 24 powtórzenia.

Deska

To ćwiczenie posiada również drugą nazwę, mianowicie plank. Jest to następne ćwiczenie, które nie wymaga od nas sprzętu. Aby móc je wykonywać wystarczy wygospodarować kawałek wolnej przestrzeni. Podczas wykonywania deski pracują wszystkie mięśnie głębokie brzucha oraz grzbietu. Oprócz tego wzmocnieniu ulegają również ramiona, nogi oraz kręgosłup. Jak wykonać to ćwiczenie? Nie jest ono zbyt skomplikowane, wystarczy położyć się na płasko, na brzuchu. Następnie oprzeć swoje ciało na przedramionach i palcach u stóp. Bardzo ważne jest, żeby ciało ustawić w linii prostej i wytrzymać w takiej pozycji kilkanaście sekund. Z czasem zwiększajmy długość tego ćwiczenia.

Fitness

Jeżeli wolimy ćwiczenia aerobowe, warto wybrać się na fitness. On również pomoże nam uzyskać wymarzoną sylwetkę. Jest to opcja zarówno dla osób, które lubią ćwiczyć w domowym zaciszu, jak i tych które chodzą na profesjonalne zajęcia, z instruktorem. W przypadku tej aktywności fizycznej, możliwości jest wiele. Możemy wybrać się na jogę, zumbę, trampoliny lub specjalne zajęcia, podczas których pracuję się nad mięśniami brzucha.

Zobacz też: http://www.moomspace.pl/prawidlowo-nawodniony-organizm-dlaczego-warto-pic-wode/

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here