Jaka powinna być karma dla kota

Każdy kot jest inny. Każdy ma własny niepowtarzalny temperament, własne zainteresowania oraz niechęci i potrzeby. Oraz tak jak ludzie, koty również mają specjalne oczekiwania pokarmowe. Czy wiesz, że kot jedynie z posiłku musi uzyskać 41 rozmaitych specjalnych elementów pożywnych? Mnóstwo zależeć może od wieku, stylu życia oraz stanu zdrowia. Nie jest zaskoczeniem więc, że rosnący, czynny kociak wymaga innych proporcji elementów we własnej diecie, niż mniej ruchliwy, stary kot. Więc także, niezwykle ważne jest to, aby karma dla kotów była odpowiednio dobrana do jego wieku. Wszystek pracodawca kota, winien wiedzieć, jak dobrze wybrać karmę dla kota, aby spełniała wszelkie potrzeby naszego zwierzaka.

Co powinna zawierać najlepsza karma dla kota?

Posiłek dla kota musi być kompletny oraz rozliczony, co znaczy, że powinien zawierać wszelkie potrzebne elementy dla dobrego działania zwierzęcia. Takie cechy ma jedynie karma pełnoporcjowa. Posiłek uzupełniający może być tylko małym dodatkiem do diety. Na etykiecie każdej karmy dedykowanej dla kotów odnajdziemy informację, czy jest ona pełnoporcjowa, lub uzupełniająca.

Przy doborze najlepszej karmy dla kota, należałoby dobrze czytać etykietę oraz upewnić się, czy mamy do czynienia z posiłkiem pełnoporcjowym- jaki jest kompletny oraz rozliczony, lub uzupełniającym, będącym tylko składnikiem diety. Przyglądając się składowi, należałoby wiedzieć, że surowiec czy grupa środków, wyliczone na czołowym miejscu listy elementów, są w karmie w największej ilości.

Duży dobór karm gotowych

Rynek gotowych karm dla kotów oraz urządzeń rozwija się teraz niezwykle dynamicznie. W jego ramach możesz odnaleźć karmy pełnoporcjowe, jakie wykorzystasz u zdrowych zwierząt, bez specjalnych oczekiwań pochodzących z ich stanu zdrowia czy także etapu życia. Bez wątpienia, jeśli będzie przez nas poszukiwany artykuł, jakim jest odpowiednia karma dla kota, to nie będziemy mieli problemu z jej znalezieniem, ponieważ znajdziemy ją w ofercie wielu producentów, a będziemy mogli kupić zarówno w sklepach stacjonarnych, jak również w tych internetowych.

Dieta BARFHodowcy oraz specjaliści od żywienia zwierząt są zgodni, że najzdrowszą oraz najbliższą naturalnemu pokarmowi kota jest dieta BARF. Co to takiego? BARF to skrót od Biologically Appropriate Raw Food, więc dobre biologicznie surowe jedzenie. Taka dieta jest niezwykle podobna do tego, co kot jadłby żyjąc w naturze, natomiast nie w domowych pieleszach. Jak sama nazwa sugeruje podstawą owej diety jest karmienie kota tylko surowym pożywieniem.

Rytm posiłków w czasu dnia

Koty to naturalni zdobywcy, także spożywania, więc stały dostęp do misy z karmą nie będzie im służył. Podjadanie oraz stałe życie sprawi, iż kot przestanie czuć głód oraz będzie nadmiernie się najadał, co w konsekwencji doprowadza do otyłości, nadwagi oraz wielu zaburzeń spowodowanych takim stanem organizmu. Najlepsze jest podawanie pokarmów 1-2 razy w czasu dnia, mniej więcej w takich samych godzinach. Przysmaki oraz zakąski również powinny być wykorzystywane z umiarem.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here