Jak uszyć roletę rzymską?

Kiedyś domy były otwarte dla gości i przyjezdnych. Świadczyły o tym otwarte bramy i drzwi domów. W dzisiejszych czasach każdy zamyka swoje domy na zamki i bramy również są pozamykane. Nie świadczy to o niegościnności ale także o obawie przed złodziejami, ponieważ można zaobserwować wzrost przestępczości na przełomie lat.
Ludzie lubią przytulne wnętrza i intymność w swoich domach. W tym celu montują sobie na oknach modne rolety rzymskie. Są to eleganckie zasłony podnoszone za pomocą specjalnego mechanizmu sterowanego łańcuszkiem. Zsunięta zasłona ma układać się w poziome zakładki i równoległe fałdy. Taka rzymska roleta stanowi Idealny pomysł na osłonę przeciwsłoneczną praktycznie w każdym pomieszczeniu a także osłonę przed niechcianymi widzami czy wścibskimi oczami sąsiadów.
Coraz więcej ludzi przykłada wagę do jakości rzeczy, którymi się otaczają. Dlatego nastała pewna moda, dzięki której robi się coś własnoręcznie, tzw. diy, czyli do it yourself. Oznacza to zrób to sam. Samodzielne wykonanie pewnej rzeczy daje gwarancję wysokiej jakości. Wiele osób tak właśnie rozpoczęło swój biznes, ponieważ w dzisiejszych czasach ludzie chętnie kupują przedmioty, które zostały wykonane własnoręcznie, tzw. handmade.

Jak uszyć roletę rzymską?

Dla osób, które nie miały styczności z szyciem, może wydawać się to trudne na pierwszy rzut oka. Jednak dla osób wdrożonych w szycie na pewno nie sprawi to większego problemu.
Pierwszym krokiem jaki trzeba wykonać jest sprecyzowane całkowitego wymiaru rolety i zmierzenie długości przedmiotu, do którego ma być przyczepiona roleta, np. sufit czy rama okienna. Później trzeba narysować linie pomocnicze na rolecie, którą będą informowały o tym gdzie mają być tuneliki z nićmi, które będą ściągały całą roletę. W tym celu należy wykonać kilka prostych działań matematycznych. Następnie przed rozpoczęciem szycia trzeba roletę wyprasować aby efekt końcowy był zadowalający. Ogólnie cała filozofia polega na samodzielnym przyszywaniu kółeczek i nitek, dzięki czemu cała roleta w efekcie końcowym prezentuje się naprawdę elegancko.

Co potrzeba do samodzielnego uszycia rolety rzymskiej:

Podstawowym elementem niezbędnym do szycia rolety rzymskiej jest tkanina. Tu trzeba wybrać taką, która będzie się nam po prostu podobała i pasowała do wnętrza. Jeszcze potrzebne są: mini karnisze, szprosy, kółeczka.
Na pewno efekt cały zakup wszystkich produktów niezbędnych do samodzielnego uszycia rolety rzymskiej wyjdzie taniej niż zakup rolety rzymskiej na zamówienie. Dodatkowym plusem jest duża satysfakcja z tego, że wykonaliśmy samodzielnie daną rzecz. Jeszcze większa będzie satysfakcja, jeżeli wybierzemy naprawdę efektowną tkaninę, która będzie wyglądała naprawdę efektownie jako roleta rzymska. Warto spróbować wykonać samodzielnie taką roletę, bo choć na pierwszy rzut oka wydaje się bardzo skomplikowaną procedurą to nie zajmuje więcej niż jedno przedpołudnie. Przy tym jest to duża oszczędność pieniędzy i inwestycja w rozwój swoich umiejętności manualnych.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here