domowy budżet

Są tacy, którzy potrafią bez żadnych narzędzi, zapisywania czegokolwiek czy nawet szczególnego zastanawiania się nad tym skutecznie kontrolować domowy budżet. Są też jednak tacy, dla których jest to czarną magią i pod koniec miesiąca zawsze okazuje się, że konto świeci pustkami. W takim razie jak zarządzać domowymi finansami? Z czego korzystać i jak postępować?

Korzystaj z aplikacji mobilnych do zarządzania budżetem

Swego czasu wykorzystywało się zwykłą kartkę i długopis, ale aktualnie mamy w zasięgu ręki znacznie bardziej potężne, a przy tym szybkie, wygodne w użyciu i (zazwyczaj) darmowe narzędzia do kontrolowania i zarządzania domowym budżetem. Mowa tutaj o szeregu aplikacji mobilnych, które można łatwo znaleźć w sklepie Google Play czy AppStore i błyskawicznie zainstalować.

Co takie aplikacje dają? Każda z nich nieco się różni, ale, ogółem mówiąc, możemy spodziewać się możliwości błyskawicznego zapisywania naszych wydatków i przypisywania ich do kategorii, a także podglądu tempa wydatków, różnorakich statystyk, wykresów i przydatnych wskazówek, dzięki których dowiemy się, na co wydajemy więcej, niż nam się wydaje. W ramach takiej aplikacji możemy także na przykład ustawić sobie przypomnienia o nadchodzących rachunkach czy ratach do zapłacenia.

Różnego rodzaju porady odnośnie do tego, jak skutecznie oszczędzać i zarządzać budżetem, znaleźć można między innymi tutaj: http://www.grupaetendard.pl/. Warto poszerzyć swoją wiedzę na ten temat, ponieważ na dłuższą metę może to pozwolić nam uchronić się przed poważnymi problemami finansowymi.

„Prześpij się” z każdym dużym wydatkiem

Ważną zasadą, o której warto pamiętać, jest to, aby żadnych dużych wydatków (a najlepiej jakichkolwiek, niezależnie od wartości) nie ponosić bez wcześniejszego rozważenia sprawy. Może się okazać, że jeśli się mocniej zastanowimy się nad perspektywicznym zakupem, okaże się, że na przykład wcale nie potrzebujemy tak bardzo nowego telewizora, ponieważ stary jeszcze działa i nie jest bardzo energochłonny.

Nie możemy dać się ponieść ekscytacji związanej z posiadaniem gotówki w kieszeni czy pieniędzy na koncie, ponieważ brak samokontroli doprowadzi do tego, że szybko środków się pozbędziemy, a później będziemy żałować.

Artykuł powstał we współpracy z portalem finansowo-biznesowym http://www.grupaetendard.pl/.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here