Jak działają najpopularniejsze dziewczyny w sieci

Otaczający nas świat to świat nieustannych zagadek. Jednego dnia widzimy technologię w normalnym środowisku, a kolejnego okazuje się, że wyszło już coś nowego, co ktoś zdążył już poznać. Kto i kiedy tak szybko dowiaduje się o działaniu najnowszych smartphonów – jak to się dzieje, że niektóre osoby tak szybko poznają działanie aplikacji mobilnych i webowych, a kolejne dopiero za jaki czas.
Sekret jest prosty – śledzą na bieżąco poczynania o najnowszych odkryciach technologicznych w internecie i zaraz zaczynają z tego korzystać. Tego typu osoby nigdy nie zadają sobie pytania: jak zrobić emotki na fb? – te osoby samodzielnie wyszukują informację i zaczynają działać. W naturalny sposób przychodzi im działanie z aplikacjami i jest to wyczuwalne – dość często te osoby w naturalny sposób stają się influencerami w internecie i mają poczytne blogi i zaufanych czytelników.
Nie obejdzie się bez częstych postów, kolorowych zdjęć i barwnych opisów, aby przyciągnąć co lepszych użytkowników sieci do swoich treści. Konkurencja nie śpi i wiedzą o tym najlepiej blogerki modowe – gdzie taka tematyka powstaje „jak grzyby po deszczu” i każda młoda dziewczyna liczy na szybkie wybicie się w sieci. Dlaczego tak kusi i przyciąga ta branża?
Odpowiedź jest prosta – pieniądze sa tam duże, a zaangażowanie niewielkie. Jak wiele osób nie chciałoby zarabiać robiąc sobie zdjęcia w sieci? A jak wiele osób jest w stanie zrobić dużo i pierwszy krok aby stanąć na ich miejscu? Okazuje się, że niewiele – dlatego, że po pierwszych postach zapał opada, a następuje zniechęcenie i marazm, a także brak pomysłów na lepsze posty. Nie zachęca też brak czytelników, a na początku nikt nie ma ich zbyt wielu. Trzeba dużo chęci i działań marketingowych aby ich zdobyć. Dobrzy czytelnicy są jak dobre buty, mogą być na dłużej, a mogą odejść już po pierwszym poście. Dlatego treść jest tak istotna dla bloggerów – lekkość pisania, chwytliwe tematy i przyciągające nagłówki – to jest to na co każdy chwyta swoich czytelników.
Nawiązywanie współpracy z firmami także przyczynia się do sukcesu – znane marki i współdziałanie to sposób na sukces. Dając rabat swoim czytelnikom przybliżamy się do nich o krok – a oni odwdzięczają się częstym wchodzeniem na bloga i dalszymi rekomendacjami.
Dość popularnym trendem zaobserwowanym stosunkowo niedawno – bo od kilku lat jest wydawanie książek przez blogerki. Książki noszą różną tematykę w sobie – od minimalizmu, po modę i treningi. Każdy znajdzie coś. dla siebie. Zaletą tego typu treści są autentyczne osoby, które stoją za każdym słowem wydanym w tych artykułach i jako czytelnik mamy zaufanie do tego co kupujemy.
Nie bez znaczenia są też recenzje – ponad sześćdziesiąt procent ankietowanych odpowiada, że przed zakupem zawsze czyta treści w internecie czy warto wydać kilka złotych na zakup odpowiednich treści. Nie można odmówić im wysokiej jakości treści i zaufania społecznego – badania dowodzą, że ludzie nie lubią już znanych osób – nie budzą oni takiego zaufania jak osoby podobne do nich statusem.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here