Chcesz spróbować yerba mate? Zacznij od praktycznego zestawu

0
1193

Yerba mate coraz częściej wybierana jest jako alternatywa dla kawy i herbaty. Ten napar pochodzący z Ameryki Południowej orzeźwia, energetyzuje, a także świetnie smakuje. Gdy także chcesz zacząć pić yerba mate, na początek wybierz specjalny zestaw, w którym możesz znaleźć wszystko, co potrzebne!

Yerba mate – napar z ostrokrzewu paragwajskiego

Tak jak do herbaty stosuje się susz herbaciany, a do kawy zmielone ziarna kawowca, do przygotowania yerba mate wykorzystywany jest susz z ostrokrzewu paragwajskiego. Roślina ta rośnie głównie w krajach Ameryki Południowej, w tym między innymi w Paragwaju, Argentynie, Urugwaju i Brazylii.

Do przygotowywania naparu z ostrokrzewu paragwajskiego wykorzystuje się jego wysuszone i poddane zmieleniu liście i patyczki, które zalewane są gorącą wodą i pite ze specjalnego naczynia z użyciem słomki z sitkiem – bombilli.

Napój ten został prawdopodobnie wynaleziony przez jezuitów. Obecnie jest on popularny na całym świecie, w tym także ma wielu fanów w Polsce. Potrafi dodać energii, dlatego chętnie wybierany jest on zamiast innych energetyzujących napojów.

Jak zacząć pić yerba mate?

Najlepszym sposobem, aby zacząć swoją przygodę z yerba mate, jest zakupienie specjalnego zestawu, w którym można znaleźć wszystko co potrzebne.

W zestawach tego typu przede wszystkim znajduje się sam susz, czyli yerba mate. Najczęściej jest to popularny gatunek suszu lub też kilka saszetek z różnymi rodzajami suszu, które mogą mieć smak klasyczny lub mogą być dodatkowo aromatyzowane.

Zawierający yerba mate zestaw posiada także inne dodatkowe akcesoria przeznaczone do przygotowywania naparu, a mianowicie:

  • tykwa, inaczej matero – naczynie ceramiczne, które posiada zwężający się kształt, przeznaczone jest do zaparzania suszu
  • bombilla – wykonana ze stali nierdzewnej słomka z sitkiem, która służy do odfiltrowania suszu

Koszt zakupu takiego gotowego zestawu jest też bardzo często niższy niż przy kupowaniu wszystkich elementów osobno.

Zestawy z yerba mate – doskonałe także jako prezent!

Równie zawierający yerba mate zestaw może być kapitalnym upominkiem na różne okazje, na przykład na urodziny, pod choinkę, na Walentynki albo na Dzień Chłopaka. Warto podarować go tej osobie, która lubi nowości kulinarne i często pije herbatę, kawę, napoje energetyczne. Yerba mate może je zastąpić!

Zestawy zawierające yerba mate można kupić obecnie w wielu sklepach, w tym między innymi w sklepach indyjskich, kolonialnych, w sklepach ze zdrową żywnością. Zamówienia można składać też przez internet.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here