tatuaż

Jeżeli tatuaże są Twoją pasją oraz posiadasz nieco doświadczenia, być może powinieneś spróbować swoich sił jako tatuażysta. Nie jest to praca dla wszystkich, jednak jeżeli posiadasz kalendarz artystyczny, a tatuaże to tak jak wspomniano wcześniej twoja pasja. To nic nie stoi na przeszkodzie, aby spróbować. Być może zastanawiałeś się nad tym, gdzie osoba na takim stanowisku może znaleźć zatrudnienie. A może jednak lepiej postawić na swoim i założyć własną działalność gospodarczą? Przekonajmy się!

Przeczytaj też: https://www.zlecenia.pl/blog/tatuazysta-i-zatrudnienie-sprawdz-forme-zatrudnienia-najlepsza-dla-tatuazysty/

Gdzie możesz szukać pracy jako tatuażysta?

Oczywiście odpowiedzią na to pytanie będą wszelkie salony czy studia tatuażu. Co roku rośnie liczba nowopowstałych salonów, co powoduje coraz większą konkurencję oraz więcej miejsc pracy. Jeżeli nawet w pierwszych tygodniach czy miesiącach pracy będziemy pracować bez wynagrodzenia, zapłata za to będzie bezcenną wiedzą i umiejętnością, którą zdobędziemy podczas praktyk. Jeżeli posiadamy już jakąś renomę, umiejętności, a także doświadczenie, to dobrze jest spróbować zaangażować się w większe projekty. Będą to między innymi festiwale, koncerty, obsługa artystów traktorów. Tatuażystów zatrudniają również telewizja oraz instytucje kultury obok charakteryzatorów i kosmetyczek.

Własne studio tatuażu – praca tatuażysty na własny rachunek

Nieco ambitniejsze pomysłem na zatrudnienie jest założenie własnej działalności gospodarczej, czyli w tym przypadku własnego salonu tatuażu. Popularność tego typu zabiegów rośnie, i właśnie dlatego Każdy nowo otwarty salon posiada szanse na rentowności. Konkurencje jednak nie śpi i oprócz dobrego warsztatu powinieneś wykazywać się też własnymi patentami i pomysłami, których nie będzie miał nikt w okolicy. Po zarejestrowaniu działalności potrzebne ci będzie odpowiedni lokal, który musi spełniać wszystkie wymogi sanitarne. Dodatkowo potrzebna będzie również zgoda Państwowej Inspekcji Sanitarnej. Wszystkie wytyczne dotyczące założenia własnej działalności znajdziemy w rozporządzeniu Ministra Zdrowia dotyczącym salonów tatuażu, kosmetyczny i fryzjerskich.

Zobacz też: http://www.takeitizzy.pl/jak-wygladaja-zarobki-osoby-na-stanowisku-sprzedawcy-ile-zarabia-sprzedawca/

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here