Kolory wellness od Pantone

W 2016 według Pantone aż dwa kolory zaczarują świat, to Rose Quartz i Serenity. Jeśli lubicie pastele, to ten rok będzie dla Was.

W zeszłym roku w świecie mody, makijażu i wnętrz królowała elegancka Marsala, w tym powracają pastele. Pantone pierwszy raz wybrał dwa Kolory Roku a są nimi pastelowy róż i błękit. Bardzo się cieszę, że wybrano właśnie takie kolory, bo w przeciwieństwie do przybrudzonego bordo pudrowy róż jest moim ulubionym. Liczę na to, że już niedługo pojawią się w sklepach produkty w tych odcieniach, zarówno ubrania i dodatki, elementy wyposażenia wnętrz oraz kosmetyki do makijażu. Kolorystycznie to będzie mój rok.

Serenity: zwiewny, beztroski błękit

 

CCT-photoshoot-header

Rose Quartz: wymowny, subtelny odcień różu

Ciepły ton różu i spokojny chłodny błękit mają symbolizować harmonię. W naszym pędzącym świecie mają dawać nam poczucie bezpieczeństwa, spokoju i ukojenia. Według Leatrice Eiseman dyrektor wykonawczej z Pantone Color Institute mają koić nerwy i przywracać psychiczną równowagę.

Podobno wystarczy spojrzeć w niebo o wschodzie słońca, aby dostrzec te kolory. Zobaczymy chłodny błękit i zabarwione na ciepły róż chmury, w których przebijają się pierwsze promyki słońca.

@lusttforlife Instagram

Pantone promuje nowe kolory jako unisex zarówno dla kobiet jak i mężczyzn, chociaż patrząc na nie trochę trudno jest mi uwierzyć, że trafią one w serca panów. Celem Pantone na ten rok jest łamanie stereotypów płci. W Polsce nadal niecodziennym widokiem są mężczyźni ubrani w pastelowy róż, jestem bardzo ciekawa czy nowe kolory Pantone sprawią, że się to zmieni. Mniej odważnych Pantone uspokaja i poleca łączyć Rose Quartz i Serenity z szarościami, zieleniami, brązami i żółciami.

Ostatnio natrafiłam na zapowiedź nowej kolekcji mojego ulubionego Femi Pleasure i ku pozytywnemu zaskoczeniu dostrzegłam, że dziewczyny podążają za światowymi trendami. Już nie mogę doczekać się lata. Myślę, że właśnie wtedy Rose Quartz i Serenity podbiją świat mody.

femi-pleasure-wiosna-lato-2016-fot-robert-ceranowicz (1)

Femi Pleasure wiosna-lato 2016, fot. Robert Ceranowicz

femi-pleasure-wiosna-lato-2016-fot-robert-ceranowicz

Femi Pleasure wiosna-lato 2016, fot. Robert Ceranowicz

Bardzo przyjemne jest zestawienie tych kolorów we wnętrzach.

96092d03d058d709aa00a4a354c00557

04b59271b44b37c9574c1afdfade0961

e49a5b024ce1f2215e14fd5ab9a2c3a9

brabbu.com

Fotografie z Pinterest.com

Uwielbiam pastelowy make up.

bazar

Harper’s Bazaar Greece

Jestem bardzo ciekawa czy Rose Quartz i Serenity powtórzą lub przebiją sukces Marsali z zeszłego roku. Marsala królowała głównie w makijażu, we wnętrzach i oczywiście na wybiegach, ciekawe jak będzie z tegorocznymi kolorami. Odkąd poznałam ideę oraz sposób wyboru Koloru Roku przez Pantone z dużą ciekawością czekam na nowy rok i nowy Color of the Year. Będę się uważnie przyglądać, czy firma Pantone faktycznie jest wyrocznią w świecie kolorów otaczającego nas świata i czy zdobywa coraz większe uznanie.

XOXO

Marta

Share on Facebook
  • Daria

    sama słodycz ;) już teraz chociaż jest początek roku wszędzie jest obecny pastelowy róż ;)