Jednorożec – odrobina magii i pozytywnych wibracji we wnętrzu

Jednorożec jest symbolem dobra, piękna, szczęścia i wolności. Magicznym stworzeniem znanym już w czasach starożytnych, bohaterem baśni, legend i mitów. Jednym z ulubionych zwierząt literatury i filmów fantasy .

Pamiętam kiedy byłam dzieckiem uwielbiałam baśnie i opowieści o Jednorożcach. Wierzyłam, że gdzieś na końcu świata istnieje magiczna kraina, w której żyją te piękne stworzenia. Nadal widok jednorożca w filmach, czy bajkach wywołuje we mnie przyjemne, pozytywne uczucia.il_fullxfull.319014144

Jednorożce już od IVw. p.n.e. poruszają wyobraźnię ludzi. W starożytnych mitach towarzyszyły boginiom Księżyca. Stanowiły zaprzęg rydwanu Artemidy. Pisał o nich Arystoteles i Juliusz Cezar. W średniowieczu były częstym motywem sztuki chrześcijańskiej. Pisano o nich legendy, śpiewano pieśni, tworzono malowidła i rzeźby. Wierzono, że są to magiczne zwierzęta, niezwykle mądre, przepełnione czystą pozytywną energią. Niektóre legendy donoszą, że Jednorożce potrafiły przyjmować postać kobiety, aby zbliżyć się do ludzi. Pragnieniem wielu było upolowanie jednorożca, żeby zdobyć jego róg, który miał moc uzdrawiania.  Niektórzy nadal wierzą, że Jednorożce naprawdę istniały i marzą żeby je spotkać.
il_570xN.491580432_i650

Sentyment jaki odczuwam do tych mistycznych zwierząt sprawia, że bardzo mi się podobają minimalistyczne grafiki, sentencje oprawione w ramkach, figurki,  akcesoria do wystroju wnętrz i gadżety z motywem Jednorożca. Są fajnym akcentem we wnętrzu, przypominającym o dziecięcych fantazjach, magicznych krainach i potędze wyobraźni.

Zobaczcie jakie fajne rzeczy można kupić w necie.

il_570xN.799048535_qrc7

słodkie jednorożce jednej z moich ulubionych blogerek alabasterfox 

original_the-unicorns-made-me-do-it-print

il_fullxfull.779768898_ruuv

SONY DSC

@omundodejess

omundodejess

SONY DSC

il_570xN.862433208_ozfm

fab.com

fab.com

artruss

saltcityemporium.com

saltcityemporium.com

SONY DSC

1

Pod zdjęciami są adresy gdzie można kupić produkty, wszystkie nie podpisane rzeczy znajdziecie tutaj etsy.com

Życzę Wam udanego tygodnia i przesyłam buziaki.

xoxo Gosia

41afe8fbcc94ff784a0909d27028e44c

Share on Facebook
  • Daria

    Piękne jest zdjęcie dziewczyny jednorożca ;D

    • Piękna jest ta dziewczyna i perfekcyjnie zrobiona jest jej stylizacja. Nie mogę się doszukać w internecie autora tej fotografii, chciałabym ją podpisać. Bardzo się ucieszyłam jak znalazłam to zdjęcie. buziaki ;) Gosia