Świat Facebooka

Facebook, zwany potocznie Fejsem (lub w skrócie: FB), zrewolucjonizował internet. Jest obecnie najpopularniejszym portalem społecznościowym. Przed nim w Polsce popularny był portal Nasza Klasa oraz Grono. Oba te serwisy całkowicie straciły już na znaczeniu, zostały wyparte przez swojego następcę, czyli właśnie przez Facebooka.
Ten międzynarodowy portal społecznościowy zawojował już cały świat i cały czas się rozwija. Dziś mówi się, że jeśli ktoś nie ma tam swojego konta, to tak jakby w ogóle nie istniał. Założenie konta jest natomiast bardzo proste i zajmuje kilka minut. Potem uzupełniamy nasz profil o zdjęcia: główne tzw. zdjęcie profilowe oraz zdjęcie w tle. Możemy też napisać coś o sobie, podać datę urodzenia, miejsce zamieszkania, stan cywilny, miejsce pracy itp. itd. Ten fajny portal internetowy umożliwia umieszczanie zdjęć i krótkich filmów, wysyłania wiadomości do znajomych, publikowanie dowolnych treści na swoich tablicach. Pozwala na kontakt z innymi ludźmi i dzielenie się z nimi różnego rodzaju materiałami (zdjęciami, memami, artykułami ze stron internetowych, filmikami), a także po prostu swoimi przeżyciami, przemyśleniami i emocjami. Wszystkie materiały audiowizualne (obrazki, zdjęcia, filmy), możemy oglądać online na ekranie komputera albo swojego telefonu. Możemy je również pobierać na dowolne urządzenie. Ze zdjęciami nie ma żadnego problemu, w przypadku filmów nie jest to już takie oczywiste, trzeba wiedzieć, jak to zrobić.
Istnieją różne sposoby na to, jak ściągnąć film z FB, zależy to od tego, kto dany film umieścił: my czy ktoś inny. Powstały specjalne strony internetowe, które to umożliwiają. Można to jednak zrobić nawet z nich nie korzystając, a jedynie znając pewne triki. Niezależnie od tego co i jak pobieramy, pamiętajmy, że możemy to robić jedynie na własny użytek. Nie możemy podawać się za autora danego zdjęcia lub filmu, ani tym bardziej czerpać z niego korzyści materialnych.
Od kilku lat na Facebooku swoje konta mają też różnego rodzaju firmy, sklepy, kawiarnie, salony kosmetyczne, linie lotnicze itd. Tworzą one swoje fanpejdże, czyli publiczne konta, które służą jako reklama i zamiennik lub dodatek do strony internetowej. Takie konta posiadają dodatkowe funkcje jak np. płatne kampanie reklamowe. Reklamy na FB to podobno aktualnie najbardziej skuteczne narzędzie marketingowe i świetny sposób na bycie w kontakcie ze swoimi klientami. Każda nowoczesna firma wie, że musi istnieć na tym serwisie i budować tam swój dobry wizerunek.
Fanpejdże mają także osoby publiczne: aktorzy, muzycy, dziennikarze, pisarze, influencerzy (blogerzy, youtuberzy). Obecnie praktycznie każda znana osoba oprócz swojej strony internetowej ma także konto na Facebooku, Instagramie i Twitterze. Jest to świetny sposób na promowanie swojej twórczości i stały kontakt z fanami.
Internet stał się jakby nową, równoległą rzeczywistością. Niestety wiele osób, szczególnie młodych, całkowicie się w tym zatraca i wpada w uzależnienie. Trzeba wiec korzystać z tego z rozwagą.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here