Snow on Hel – czyli snowboard na plaży w środku lata

Słońce, plaża i śnieg! W miniony weekend na Półwyspie Helskim odbyły się pierwsze w historii zawody snowboardowe latem. Zobaczcie jak wyglądało to wyjątkowe wydarzenie.

Ostatni weekend upłynął nam pod znakiem nietypowych wydarzeń sportowych, które miałyśmy okazję obserwować w Trójmieście i na Helu. Snow on Hel, czyli snowboardowe zawody jibbingowe na plaży były jednymi z nich. Jako miłośniczki i entuzjastki snowboardu nie mogłyśmy odmówić sobie takiego widowiska, dlatego wyruszyłyśmy na Hel, żeby zobaczyć pierwsze tego typu wydarzenie nad polskim morzem.

Na zwariowany pomysł zorganizowania zimowych zawodów latem wpadł Artur Rajewski z Let’s Board. Na Hel przywieziono 100 ton śniegu w pięciu ciężarówkach-chłodniach z okolic Nowego Targu. Lokalizacja zawodów nie była przypadkowa, bo Półwysep Helski od lat uchodzi za letnią stolicą fanów desek różnego rodzaju: surferów, kitesurferów, wakeboarderów, skejtów. Na plaży stworzono stok z przeszkodami, na którym najlepsi riderzy wykonywali skomplikowane tricki na trzech przeszkodach: railu, rurze PCV i na trapezie, za który służył dach starego samochodu.

Zobaczcie krótkie video oddające klimat tego niecodziennego wydarzenia.

Deski snowboardowe obsypane piachem na plaży to rzadki widok.

Nasz ukochany kultowy VW T1. Na imprezie można było zajrzeć do środka.

Na Snow on Hel wystąpiło wielu znanych riderów polskiej sceny jibbingowej, w tym zwycięzca zawodów Wojtek „Gniazdo” Pawlusiak. Łącznie wystartowało 30 zawodników i zawodniczek.

Szum fal, słońce, plaża i śnieg…okazuje się, że wszystko jest możliwe, wystarczy chcieć :)

W śnieżnej scenerii atmosferę podgrzewał DJ Stosunkowodobry :)

xoxo Marta i Gosia

Share on Facebook
  • Emilia Hohna

    Abstrakcja! Świetny event ;)

  • Agnieszka Borek

    zawsze wiedzialam ze hel to najepsza miejscowka nad polskim morzem

  • karin

    Odważny pomysł, świetnie to wygląda: plaża, morze i deski snowboardowe. Coraz ciekawiej jest w Polsce pod względem różnorodnych, fajnych eventów ;)