#Sainer – Etam Cru

Przemek Blejzyk a.k.a Sainer jest członkiem duetu Etam Cru. Wraz z Mateuszem Gabskim a.k.a Bezt od 2008 r. zachwycają swoimi muralami nie tylko miłośników street artu ale każdego kto zetknie się z ich sztuką.

„ANKH” 2016

sainer 1

Wpis o #ETAM CRU (tutaj) był jednym z naszych pierwszych. Pamiętam dokładnie jak przeżywałyśmy każdy napisany tekst, wybrane zdjęcie czy filmik. Bardzo nam zależało żeby jak najlepiej przygotować ten post. Pojechałyśmy do miejsc gdzie znajdują się murale Etam. Cieszyłyśmy się, że możemy zobaczyć je na żywo, przyjrzeć się detalom. Z bliska wrażenie jest niesamowite. Gigantyczny format i wyjątkowy styl murali Sainera i Bezta sprawiają że nie można oderwać od nich wzroku. Do dzisiaj jest to jeden z naszych najpopularniejszych postów.

Podziwiam styl  Sainera i Bezta, dlatego na bieżąco śledzę w internecie ich twórczość. Od lutego 2015r. powstało kilka nowych, wspólnych murali Etam Cru, ale również solo w ostatnim czasie stworzyli niesamowite wielkoformatowe dzieła. Zarówno Sainer jak i Bezt przenoszą swoje surrealistyczne wizje również na płótna, tworząc obrazy, które nie przestają mnie zachwycać. Rozpoznawalni na świecie jako Etam Cru coraz bardziej są również znani ze swojej indywidualnej twórczości. Nie mogłabym powiedzieć, że bardziej lubię malarstwo Przemka czy Mateusza, uwielbiam ich styl zarówno kiedy tworzą razem jak i osobno. Dzisiaj chcę Wam pokazać twórczość Sainera, a w niedalekiej przyszłości przygotuję również post o Bezt.

„CROSSROADS” Lizbona 2015

sainer_lisbon11

Świetny filmik przedstawiający urywki z procesu powstawania jednego z moich ulubionych murali Sainera w Lizbonie w Portugalii oraz krótki wywiad z artystą. Zbliżenia na detale pozwalają przyjrzeć się postaci z bliska, zobaczyć szczegóły. Zwróćcie uwagę na pierścionek – główkę snowmana i lewitującą czapeczkę z uszkami, są to symbole, które bardzo często pojawiają się w malarstwie Przemka.

OBRAZY

Obrazy Sainera prezentowane były w galeriach we Francji, Niemczech, USA, Belgii, Hiszpanii i we Włoszech. Ja cały czas czekam kiedy będę mogła wybrać się na wystawę Etam Cru w Polsce. Mam nadzieję, że niedługo zobaczę obrazy Sainera i Bezta na żywo. Ostatnia wystawa „Galimatias”odbyła się w grudniu w Los Angeles w USA w Thinkspace Gallery. Pod tym linkiem można również zakupić dzieła artystów. Marzę o obrazie Sainera na ścianie w moim salonie. Jednak muszę jeszcze trochę poczekać ;), obrazy kosztują po wyżej kilku tysięcy dolarów.

 Poniżej wybrałam prace Sainera, które najbardziej lubię, stworzone na przestrzeni lat 2011 -2015.

SAINER – Mistrz polskiego street artu. Twórca fenomenalnych murali, które zdobią budynki miast w Polsce ale również Bułgarii, Niemczech, Rosji, Portugalii, USA, Włoszech, Francji, Norwegii, Szwecji, Australii, Kanadzie i na Hawajach. Absolwent Łódzkiej ASP na wydziale Grafiki i Malarstwa. Miłośnik ping-ponga, kreskówek i hip-hopu.

Street-Artist-Sainer-Etam-Cru

MURALE

Jeżeli nie czytaliście naszego postu Mistrzowie Polskiego Street Artu-Etam Cru  to koniecznie kliknijcie w ten link. Zobaczycie wspólne murale Sainera i Betza, świetne filmiki i ciekawostki ;)

Twórczość Sainera możecie śledzić na jego stronie sainer.org lub Instagramie @sainer_etam

Życzę Wam udanego słonecznego tygodnia i żeby szybciutko zleciał Wam czas do weekendu ;)

xoxo Gosia

Share on Facebook
 • Roxette W

  Niezwykły artysta, wspaniałe murale :) wielokrotnie zachwycam się pracami sainera przemieszczając się po łodzi, są naprawdę niesamowite.. 11 czerwca o godzinie 17 organizowana jest wycieczka z przewodnikiem szlakiem łódzkich murali- jeśli ktoś byłby zainteresowany to zachęcam ;))

  • Enjoy The Little Things

   Świetny pomysł z wycieczką szlakiem Łódzkich murali. Sama chętnie wybrałabym się na nią. Mogłabym odkryć wszystkie Łódzkie murale, posłuchać ciekawostek. Ciekawi mnie kto organizuje taką wycieczkę. Proszę napisz mi jak będą w Łodzi organizowane ciekawe eventy, może uda mi się przyjechać ;) Mogłabym później przygotować relację na blogu ;) Przesyłam buziaki ;)

   • Roxette W

    Organizatorami tej wycieczki są lodz murals, łódzkie centrum wydarzeń oraz manufaktura :) warto wybrać się na to wydarzenie chociażby ze względu na osobę przewodnika :) na pewno można dowiedzieć się wielu ciekawych rzeczy i fajnie spędzić czas, więc polecam. Wysyłam Ci stronę tego wydarzenia na fb, tam jest więcej informacji https://m.facebook.com/events/1716593498591520?acontext=%7B„ref”%3A104%2C”action_history”%3A”null”%7D&aref=104 :)

    • Enjoy The Little Things

     Dziękuję za link ;) Przejrzałam na fb. Bardzo mi się podoba pomysł pokazania turystom street artowego oblicza Łodzi, tym bardziej, że Łódź jest polską stolicą murali. Tak wiele u Was powstaje niezwykłych murali, ciężko by było samemu je wszystkie odnaleźć. Dodatkowo przewodnik może opowiedzieć o ich autorach i ciekawostki ich powstawania. We wrześniu będę przez kilka dni w Łodzi może jak starczy mi czasu wybiorę się na taką wycieczkę ;) przesyłam buziaki ;) Gosia ;)

 • karin

  Fantastyczny styl ;) Te szczegóły i charakter postaci są niepowtarzalne. Rozmiar malowideł na budynkach jest powalajacy, podziwiam umiejętność muralistów przenoszenia swoich obrazów na tak ogromne płaszczyzny. Pozdrawiam ;)

  • Enjoy The Little Things

   Dziękuję za Twój komentarz ;) Polecam również fun page Etam na fb, https://web.facebook.com/etam.grupa?_rdr , są fotki nowych wspólnych murali Etam ;) Pozdrawiam ;) Gosia ;)