Rachel Ryle – czarodziejka poklatkowych animacji

Animatorka i ilustratorka Rachel Ryle jest ikoną mediów społecznościowych. Oczarowuje odbiorców 15-sekundowymi animacjami poklatkowymi. Jej konto liczące 1,1mln followersów zostało uznane przez MTV i BuzzFeed za jedno z najlepszych na Instagramie. My zaledwie kilka dni temu trafiłyśmy na twórczość Rachel i jak najszybciej chciałyśmy podzielić się z Wami naszym nowym odkryciem. Gorąco Was zapraszamy do obejrzenia kilku wybranych przez nas animacji. Jesteśmy pewne, że sprawią, że będziecie się uśmiechać ;)

Rachel Ryle jest artystką – samoukiem, od zawsze kochającą odkrywanie własnej kreatywności. Przez całe życie wypełniała swój wolny czas tworząc. Od dziecka uwielbiała rysować i wykonywać prace ręczne. Mimo, że od zawsze pasjonowała się ilustracją, dopiero w lipcu 2013 r. podjęła próbę podzielenia się swoją twórczością z większą grupą odbiorców. Jej pierwsza animacja zatytułowana „Make something & grow” zapoczątkowała jej karierę. Ukazawszy się na Instagramie wzbudziła ogromną sympatię i uznanie. Od czasu jej publikacji, Rachel zyskała wielu wielbicieli i od tamtej pory bezustannie opowiada zabawne historie za pomocą poklatkowych animacji. Największą motywacją do tego, aby nie przestawać tworzyć jest radość, którą przez te kilkanaście sekund może dać swoim followersom.

Odręcznie rysowane maleńkie przedmioty oraz drobne powycinane z kartek elementy wykorzystywane w animacjach Rachel budzą w nas ogromną sympatię, wywołują uśmiech na twarzy ;) Ich odręczny oldschoolowy charakter ma w sobie urok dziecięcych kolorowanek i prac ze szkolnych lekcji plastyki dlatego budzą w nas pozytywne emocje. Rachel jest mistrzynią w opowiadaniu historyjek w kilkanaście sekund. Często zaskakuje nas swoją kreatywnością i poczuciem humoru.

„You Say Gibraltar, I Say Cortado”

Rachel wyznaje zasadę, że tylko robiąc coś możemy się rozwijać, a jej ulubione motto „Make something & grow” wisi na wejściowych drzwiach w jej domu przypominając, że nigdy nie należy przestawać tworzyć.

„Mojitos in Training”

„The Farmer Market”
„Banksy Does New York”

„Farm to Table”

„Brewing Bad”

Jeżeli właśnie dzisiaj odkryliście animacje Rachel i oczarowały Was tak jak nas to musicie zobaczyć jej inne filmiki, koniecznie odwiedźcie jej galerię na Insta @rachelryle lub kanał na You Tubie @rachelryle-stopmotion .

My jesteśmy bardzo ciekawe, która z animacji Rachel przez nas wybranych najbardziej Wam się podoba?

Życzymy Wam dużo radości w nadchodzącym tygodniu ;)

 xoxo Gosia i Marta

Share on Facebook
 • Emilia Hohna

  Czadowe!! Mój faworyt to „Brewing Bad” i „Grumpy” ;D :D

  • Enjoy The Little Things

   Są świetne !! Zobacz koniecznie inne animacje Rachel na Insta lub You Tube, miałyśmy problem, które pokazać w poście, gdyż większość z nich jest genialna ;) Pozdrawiamy serdecznie ;)

 • Kasiak

  Wszystkie są świetne !! Zastanawiam się w jaki sposób są zrobione, na jakim programie, jestem pod wrażeniem!

 • Daria

  Niesamowite ;) ;) ;) Szczególnie oczarowały mnie filmik z latte i ze straganikami ;) ;) Zobaczę również inne animacje Rachel, jestem bardzo ciekawa ;)

  • Enjoy The Little Things

   Są urocze, jedne z naszych ulubionych ;) Koniecznie obejrzyj jej inne animacje ;) Życzymy miłego dnia ;)

 • Dalija

  Absolutnie się zakochałam !!! Jak to możliwe, że jeszcze jej nie obserwowałam na Insta !!

  • Enjoy The Little Things

   Cieszymy się, że tak bardzo spodobały się Tobie jej filmiki. Pozdrawiamy :)

 • Joasia

  Świetne filmiki, zabawne, urocze rysunki i genialne pomysły!