Program antywirusowy ratunkiem przed awarią.

Komputer to obecnie jedno z najważniejszych urządzeń. Przy jego pomocy można zrobić niemal wszystko. Z tego też powodu jest on obecny w szkołach, urzędach czy biurowcach. Gdy zabraknie prądu, następuje całkowity paraliż w pracy. Komputery, drukarki, ksero nie działają, więc nie można kopiować, kserować, wysyłać maili czy odbierać faksów. Pracownicy sprawiają wrażenie zagubionych, bo tak bardzo przywykli do nowoczesnych urządzeń elektronicznych, które znacznie przyśpieszają tempo ukończenia prac i znacznie zwiększają efektywność.

Poza tym bez elektryczności nie działa ekspres do kawy czy winda. Obie te rzeczy również przydają się podczas ośmiogodzinnego dnia pracy. Bez kawy człowiek jest senny i znużony. Odrobina kofeiny pobudza umysł i daje energię do działania. Winda natomiast ułatwia przemieszczanie się między piętrami. Po co niepotrzebnie męczyć się wspinaczką po tylu schodach, skoro można tego uniknąć. Jednak trzeba uważać podczas jazdy, bo winda może się zaciąć, a to oznacza, że ktoś zostanie uwięziony w jej wnętrzu. Wtedy konieczna będzie interwencja fachowców. Niestety czasem zdarza się, iż może ona trwać nawet powyżej godziny. Nieszczęśnik, który się zatrzasnął, musi wykazać się dużą dozą cierpliwości i odwagi. W tak ciasnym pomieszczeniu nie trudno o klaustrofobie.

Wracając do komputerów, gdy już awaria zostanie usunięta, wtedy można spokojnie wrócić do pracy. W większości biurowców praca urzędnika polega na serfowaniu na stronach internetowych, w celu wyszukania potrzebnych informacji. Równie ważna jest obsługa arkuszy kalkulacyjnych czy tworzenie prezentacji multimedialnych. Na ich podstawie są prezentowane dane ze sprzedaży, czy aktualne dochody firmy. Do napisania różnych pism urzędowych służy Word. To popularny program edytorski, który ma mnóstwo pożytecznych funkcji. Jedną z nich jest sprawdzanie gramatyki i ortografii. W urzędowych pismach są przecież niedopuszczalne błędy ortograficzne czy językowe, bo to znacznie obniżyłoby prestiż takiego dokumentu. Oprócz programów służących do liczenia, czy pisania potrzebne są takie, które ochronią komputer przed wirusami komputerowymi. Trzeba je zainstalować, bo one zapobiegają awariom sprzętu i chronią bazy danych przed atakami hakerów.

Jednak nawet one nie są nieomylne i czasem niegroźne strony internetowe uznają za potencjalne zagrożenie. To oznacza, że takie strony zostają zablokowane i nie można ich otworzyć. Co należy zrobić, by jednak na nie wejść. Należy w ustawieniach antywirusa, zaznaczyć, że ta stronka nie powinna być blokowana. Najpopularniejszym antywirusem jest Avast. Jak wyłączyć Avasta? Bardzo prosto wystarczy zaznaczyć opcję- wyłącz antywirus. Jednak takie działanie jest bardzo niebezpieczne. Gdy program zostanie całkowicie wyłączony, komputer pozostanie bez jakiejkolwiek ochrony. To stwarza zagrożenie nie tylko dla poufnych danych osobowych, ale i całego systemu. Znacznie korzystniejsze jest odhaczenie z grona wykluczonych tylko pożądanej przez nas strony niż całkowita dezaktywacja Avasta.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here