Phoebe z Nowego Jorku

„Nie znam się zbyt dobrze na sztuce, ale wiem co mi się podoba” – Phoebenewyork

Phoebe to alter ego artystki z Nowego Jorku -Libby Schoettle. W wywiadach, które udało mi się znaleźć artystka zawsze mówi o Phoebe jak o realnej osobie, która żyje w Nowym Jorku. Stosując technikę kolażu Libby Schoettle tworzy vintage kreacje dla Phoebe ukazując ją w różnych nastrojach, sytuacjach i miejscach. Phoebe jest zabawna, tajemnicza, uwodzicielska, prowokująca, ale również jest romantyczką i marzycielką, czasami jest smutna i poważna. Może być kim tylko zechce, może mówić co chce i ubierać się jak chce. Phoebe nie jest ideałem i potrafi żartować z siebie. Schoettle mówi o sobie, że jest nieśmiałą, zamkniętą w sobie kobietą, a Phoebe daje jej możliwość eksperymentowania, doznawania niecodziennych wrażeń, robienia rzeczy na które sama by się nie odważyła. Dzięki Phoebe może grać niekończącą się ilość ról.

16122721_1208127272617389_5437197965582139392_n

Każdy kolaż artystka tworzy z dużym zaangażowaniem i oddaniem. Wyszukuje w antykwariatach i vintage sklepach stare magazyny, fotografie i okładki płyt wybierając z nich  fragmenty z dużą rozwagą i ostrożnością. Phoebe ma wywoływać emocje, wzbudzać refleksje, chce być zauważona, lubi być w centrum uwagi. Bardzo ważnym elementem kolaży są słowa, ukryta wiadomość. Libby przyznaje, że często dobór słów zajmuje jej bardzo dużo czasu. 

@phoebenewyork

Od 2014r. Phoebe stała się rozpoznawalną częścią Nowojorskiego street artu a ulice Nowego Jorku najlepszą galerią dla Libby Schoettle. Ja właśnie dzięki wlepce odkryłam Phoebe i niesamowite jest to, że nie w Nowym Jorku tylko natrafiłam na nią w Londynie.

@isthatphoebe

“The experiences we don’t talk about, in fact are the universally important ones. Phoebe not only exposes them, but she’s using them to entice a reaction…create a connection. It’s not about being perfect—in fact the one huge lesson Phoebe has taught me, is that imperfection is beautiful. And that there is nothing wrong with failure. Keep going.” – Libby Schoettle

I-Regret-Nothing

Uwielbiam Phoebe za jej złożoną, intrygującą osobowość, styl, wrażliwość, szczerość i poczucie humoru. Przyznaję, że zawsze z niecierpliwością czekam na nowe kolaże Libby Shoettle i z zaciekawieniem śledzę perypetie Phoebe na Instagramie. Cieszę się, że udało mi się ją odkryć i że mogłam zaprezentować część zdjęć na naszym blogu.

Możecie śledzić Phoebe na Insta, gdzie znajdziecie ją jako: @phoebenewyork i @isthatphoebe. Koniecznie sprawdźcie stronę Libby Schoettle libbyschoettle.com

xoxo Gosia

Share on Facebook
 • Daria

  Rewelacja!!! Myślę, że za Phoebe kryje się niezwykła, interesująca kobietka !

  • Enjoy The Little Things

   Och tak, ja również tak uważam. Pozdrawiam i życzę Ci miłego dnia ;)

 • Kasiak

  Świetna jest ta Phoebe. Z jednej strony dziecinnie prosta jest jej twarz, mam na myśli charakter kreski, a z drugiej strony tak wiele postaci przybiera. Fajny retro klimat kolaży i zabawa słowami ;)

  • Enjoy The Little Things

   To właśnie jej twarz zwróciła moją uwagę, bardzo lubię ilustracje narysowane tak, jakby ich autorem było dziecko. Twarz Phoebe jest minimalistyczna, zaledwie trzy plamki i dwie kreski. Można pomyśleć, że przecież każdy by tak narysował. Jednak w połączeniu z ciałem kobiety w różnych stylizacjach artystka nadaje Phoebe rożne ciekawe osobowości. Może być każdym i to jest genialne. Prosty pomysł ale genialny ;)

 • it is ugliness

  widziałem Phoebe w Londynie :) Podoba mi sie taka forma ekspresji i wyrazu .

  • Enjoy The Little Things

   Super ;) Bardzo jestem ciekawa jak wyglądała ;)

 • karin

  Uwielbiam sztukę która ma w sobie zabawę a jednoczśnie skłania do refleksji. Na pewno zacznę śledzić ją na Instagramie, jest świetna ;)

  • Enjoy The Little Things

   To tak jak my Karin ;) Nie przemawia do nas sztuka która przygnębia i jest mroczna. Cenimy artystów którzy poprzez swoje dzieła potrafią wywołać pozytywne emocje, rozbawić czy sprawić, że świat jest piękniejszy, bardziej kolorowy ;) Życzę Ci miłego dnia ;)

 • Tania

  Bardzo ciekawy i sympatyczny pomysł na alter ego. Przyjemnie się ogląda te zdjęcia.

  • Enjoy The Little Things

   Tak, to prawda ;) Ja zawsze z przyjemnością i ciekawością przyglądam się zdjęciom Phoebe na Instagramie.
   Pozdrawiam Cię serdecznie ;)

 • Dalija

  Jest nierealna, surrealistyczna, ale czuję, że za nią jest realna, nowoczesna kobieta .

  • Enjoy The Little Things

   Bardzo mi się podoba to co napisałaś o twórczości Libby Schoettle i zgadzam się z Tobą ;) Pozdrawiam ;)

 • Roxette W

  Bardzo oryginalne i ciekawe zdjecia, stylizacje, jak rowniez sam pomysl stworzenia tej postaci. Nigdy wczesniej nie slyszalam o tej stylistce, jak zwykle dowiaduje sie z waszego bloga czegos nowego i fajnego :) buziaki, dziewczyny ;*

  • Enjoy The Little Things

   Hej Roxette ;) Wspaniale, że i tym razem udało się nam pokazać twórczość artystki dotąd dla Ciebie nieznanej, cieszymy się, że Phoebe wzbudziła Twoje zainteresowanie i sympatię ;) buziaczki dla Ciebie i życzymy miłego, udanego tygodnia ;) G i M