Chile

Wyprawa do Chile to marzenie wielu osób, jednak ogromna odległość, jaka dzieli to państwo od na przykład Europy sprawia, że wiele osób obawia się organizowania wycieczki na własną rękę. Z tego też powodu warto skorzystać z ofert biur podróży, które tego typu wyprawy mają dopięte na ostatni guzik, oferując swoim klientom najciekawsze i godne zapamiętania punkty do zwiedzania, niesamowitą atmosferę, a także opiekę na każdym etapie podróży. To też idealne rozwiązanie dla osób, które nigdy wcześniej nie wyjeżdżały w tak odległe miejsca i boją się podjąć realizacji tego przedsięwzięcia na własną rękę.

Chile z biurem podróży

Chile to państwo zlokalizowane w Ameryce Południowej, które ciągnie się długim pasmem na zachodnim wybrzeżu kontynentu nad Oceanem Spokojnym. Stolicą Chile jest Santiago, zaś kraj graniczy z Peru i Boliwią oraz z Argentyną. To kraj pełen kolorowych miejsc, najbardziej zjawiskowych widoków i miejsc,  które na długo pozostaną w naszej pamięci. Wybierając się do Chile z biurem podróży, będziemy mieć pewność, że odwiedzimy najważniejsze punkty tego niesamowitego państwa. W centralnej części kraju blisko stolicy, znajduje się jedno z najpiękniejszych portów na świecie. Valparaiso, bo o nim mowa, to miejsce z ponad 500-letnią tradycja, które zostało wybudowane na stromym zboczu, niemalże zatapiając się w oceanie. Niezwykle charakterystycznymi elementami tego miasta są żółte, czerwone i niebieskie zabudowy, oraz pięknie, zdobione schody, na które można trafić w niejednej uliczce. Ta niezwykle kolorowa sceneria doczekała się nawet określenia „Perły Pacyfiku”. Warte zobaczenia są niezwykle charakterystyczne kolejki, które pomagają mieszkańcom w szybki sposób dostać się do górnych partii miasta, zaś większość wagonów jest bardzo kolorowo udekorowana, Tak więc podróżni mają dodatkową przyjemność z podróżowania w ten sposób. Co więcej, dzielnice Valparaiso zostały wpisane na listę światowego dziedzictwa UNESCO

Chile Santiago

Chile Santiago – Stolica państwa ma również bardzo wiele do zaoferowania turystom przybywającym do Chile z biurem podróży. Wyprawę po stolicy warto rozpocząć od najwyższego wzniesienia miasta, znanego jako Cerro San Cristobal. Ze szczytu tego wniesienia rozciąga się niezapomniany krajobraz na całe miasto, zaś przy sprzyjającej pogodzie można dojrzeć ośnieżone szczyty pobliskich Andów. Na wzniesienie najlepiej dostać się linową kolejką co też jest niezwykłą atrakcją. Chile z biurem podróży to też często niezapomniane wyprawy trekkingowe, które wyruszają na południe Chile do parku narodowego Torres Del Paine. Na terenie parku narodowego możemy zwiedzić wiele monumentalnych szczytów, a także malownicze, pełne różowych flamingów jeziora, lodowce oraz zapierające dech w piersiach lasy. Organizatorzy typu wypraw często przestrzegają, że panuje tu dość zmienna pogoda, dlatego też należy się do niej odpowiednio przygotować.

Tajemnicze posągi

Przybywając do Chile z biurem podróży, zostaniemy też zabrani na Wyspę Wielkanocną, która znajduje się 3800 km od wybrzeża Chile. Jest to niezwykle tajemnicze miejsce, które słynie z 887 wielkich posągów zwanych Moai. Charakterystyczne głowy są rozpoznawane przez większość turystów, którzy odwiedzają ten rejon świata, zaś samo zwiedzanie Wyspy Wielkanocnej jest niezapomnianym przeżyciem.

Inne atrakcje Chile z biurem podróży

Zwiedzając Chile,  warto też wspomnieć o jednej z najpiękniejszych pustyń tego miejsca, czyli Atakami. To nie tylko rozległe połacie piasku, ale też miejsce, gdzie mieszczą się inne znane, naturalne atrakcje Chile. Na szczególną uwagę zasługuje na przykład Dolina Valle De La Luna, słynąca z księżycowego krajobrazu. Na południu znajduje się obszar, który podobny jest do tego, jaki spotyka się na Marsie. Na Atakamie, a mianowicie na wysokości 4200 m znajdują się trudno dostępne obszary, a na nich około 80 tryskających wodą gejzerów, zaś nieopodal są jeszcze gorące źródła Termos Banos De Puritama. Tu też można spotkać rozległe słone jeziora, tak zwaną Dolinę Śmierci czy Dolinę Dinozaurów. W te niezwykłe atrakcje możemy dostać zabrani dzięki podróży z biurem. Niestety w wielu przypadkach, podczas podróży za własną rękę nie będziemy mieli możliwości odwiedzenia tych niesamowitych regionów, a są one godne zobaczenia. To też pokazuje, że podróż z biurem podróży daje możliwości, jakich nie będziemy mogli zorganizować na własną rękę.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here