Museum Of Ice Cream – spełnienie marzeń z dzieciństwa

Czy marzyliście kiedyś o kąpieli w basenie pełnym słodkiej kolorowej posypki…? Czy chcielibyście przechadzać się w sali pełnej żółtych i różowych bananów…? Czy jesteście miłośnikami lodów i wszystkich słodkości, które są z nimi związane? Jeśli tak, to koniecznie poznajcie lodowe muzeum, które powstało niedawno w Los Angeles i w którym wszyscy mogą poczuć dziecięcą beztroskę.

Pomysłodawczynią tego wyjątkowo radosnego miejsca jest miłośniczka lodów Maryellis Bunn. Razem ze swoi chłopakiem stworzyła projekt, który nie jest typowym muzeum, lecz miejscem, w którym szalone marzenia z dzieciństwa zamieniają się w rzeczywistość. W muzeum smaki są tajemnicą, lodowe dodatki zabawkami, a posypka sprawia, że świat jest lepszy. Misją lodowego królestwa jest stworzenie przestrzeni, która będzie łączyć ludzi i pobudzać ich wyobraźnię.

museumoficecream.com

Pierwsze Museum Of Ice Cream powstało w Nowym Jorku. Bardzo szybko zyskało popularność, bilety wysprzedały się w kilka dni. Zwiedzający tak pokochali to miejsce, że Maryellis postanowiła w tym roku otworzyć w Los Angeles drugie tymczasowe muzeum w magazynie w Arts District, które jest cztery razy większe od nowojorskiego.

Muzeum Lodów jest bajecznie kolorowe i wesołe. Postawiono w nim na interakcję ze zwiedzającymi. W każdej sali można coś powąchać lub zjeść.

Museum of Ice Cream

MUSEUM OF ICE CREAM: Get the Scoop!

Opublikowany przez Tastemade Travel na 28 kwietnia 2017

Czym byłoby muzeum lodów bez nich? :) Na wejściu do muzeum każdy może poczęstować się lodami o nowych kompozycjach smakowych stworzonych specjalnie dla tego miejsca. Obowiązuje tam bowiem zasada „zwiedzaj-konsumuj”.

Największą atrakcją muzeum jest basen pełen kolorowych cukierniczych granulek, do którego można wskoczyć w ubraniach i popływać w dmuchanym kole. Można poczuć się w nim jak dziecko śmiejąc się i obsypując słodką posypką.

Jeśli interesujecie się historią lodów możecie skorzystać z lodowej hot-linii i zasięgnąć wielu ciekawych informacji na ich temat.

W muzeum znajdują się różne oryginalne instalacje. Autorem jednej z nich jest Abel Benton. Jako jedyna wprowadza do muzeum odrobinę chaosu. Nie jest tak cukierkowa, jak pozostałe.

W jednej z sal z sufitu zwisają setki kolorowych bananów…

@studiodiy

Gigantyczne gumisie to fantastyczne pop artowe rzeźby ;)


W kolejnej ze ścian wystają topiące się kolorowe lody na patyku.

Muzeum Lodów stało się niezwykle modne w sieci i wcale nas to nie dziwi. Sami zobaczcie jakie bajkowe fotki w nim powstają @museumoficecream :) Szkoda, że nie mieszkamy w Los Angeles, bo z radością odwiedziłybyśmy to szczególne miejsce.

xoxo Marta & Gosia

Share on Facebook
 • Joasia

  Fantastyczne miejsce !!!! Szkoda, że w Polsce nie powstają takie pozytywne muzea.

  • Enjoy The Little Things

   Cześć Joasiu ;) Dokładnie tak samo pomyślałyśmy, wspaniale by było gdyby u nas powstawały barwne, wesołe i pozytywne muzea ;)

 • karin

  To muzeum to wspaniała galeria sztuki pop artowej. Genialne instalacje!! Możemy pozazdrościć Nowojorczykom takiego muzeum, fantastyczny pomysł ;D

  • Enjoy The Little Things

   Tak to prawda ;) my zazdrościmy ;) ;) ;)

 • Daria

  Jeśli kiedyś w przyszłości będę w Nowym Jorku, to to muzeum będzie jako jedno z pierwszych na mojej liście miejsc które odwiedzę :D ;) Cudowne !!!!!!!!

  • Enjoy The Little Things

   Życzymy Ci żebyś odwiedziła Nowy Jork i oczywiście muzeum lodów !! Pozdrawiamy serdecznie ;)

 • Emilia Hohna

  Uwielbiam pop art, boskie jest to muzeum !!!

 • kamila

  Wspaniałe muzeum, świetne instalacje.

 • Roxette W

  Woooow, sceneria jak ze snu!!! ?? ale chcialabym wejsc do tego basenu! :( niestety, mam troszke nie po drodze do Los Angeles ? buziaki dziewczyny, swietny temat na wpis!

  • Enjoy The Little Things

   Cześć Roxette, no my też niestety mamy troszkę nie po drodze…?, a chętnie byśmy zajrzały do środka ?Dziękujemy i pozdrawiamy!