Momiji i mała ukryta wiadomość

Momiji to ręcznie malowane laleczki. Kiedy je odwrócisz w środku znajdziesz maleńką złożoną karteczkę do zapisania odręcznie wiadomości, życzeń, marzenia czy szczególnego przesłania.

Moje laleczki Momiji są ze mną od bardzo dawna. Wiele lat temu Soul, Silly-Billy i Gigi dostałam od wspaniałych i bliskich mi osób Kasi i Asi. Te urocze laleczki zawsze są w zasięgu mojego wzroku. Przypominają mi o Kasi i Asi i chociaż widujemy się bardzo rzadko, gdyż mieszkają w Anglii, to te niewielkie figurki sprawiają, że czuję jakby zawsze były blisko mnie. W każdej z Momiji jest niewielka karteczka z wiadomością od dziewczyn. Bardzo dawno czytałam je po raz ostatni, naprawdę zapomniałam co w nich napisały. Kilka dni temu kiedy je odczytałam, byłam wzruszona i zrobiło mi się ogromnie miło, bo te piękne i miłe słowa napisane były od serca. 

Na zdjęciach poniżej są 3 moje Momiji, które są ważną dla mnie pamiątką i sprawiają mi radość za każdym razem kiedy na nie patrzę.

SOUL

IMG_9638-1

SILLY-BILLY

IMG_9637

GIGI

IMG_9641

Momiji mają tylko 8 cm wzrostu, tak jak 3 makaroniki ;)

Wszystkie figurki Momiji mają swoje imię i charakter, wybierając laleczkę możemy kierować się ich urokiem i stylem albo przekazem jaki każda z nich  niesie.

Piękne zdjęcia poniżej pochodzą od osób, które uwielbiają laleczki Momiji. Pod każdą fotografią napisałam autora, link do strony lub galerii na Instagramie. Jestem wdzięczna, że mogłam wstawić je do postu. Bardzo Wam dziękuję dziewczyny ;)

IMG_9644

Instagram : @ARZU.DENLI

IMG_9313

Instagram: @ BASAKMELEKARKAYINGERKUS

IMG_9310

Instagram: @ZEKIYECAGLAR

IMG_9318

Instagram: @LAFILLEAPANIER

IMG_9649

Instagram : @ARZU.DENLI

IMG_9645

Instagram : @ARZU.DENLI

IMG_9648

Instagram : @ARZU.DENLI

IMG_9716

bywonderland.com , Instagram: @BYWONDERLAND

Momiji to niezależna brytyjska firma utworzona w 2005 r. Kiedy powstała miała w ofercie tylko 12 laleczek. Dzisiaj są miliony Momiji siedzących na półkach, stolikach i szafkach, skrywających odręcznie zapisane, sekretne wiadomości. Firma Momiji to nieduży zespół pozytywnych i niezwykłych ludzi. Właściciele Momiji są otwarci na współpracę z innymi, dlatego gościnnie laleczki projektują artyści z całego świata. Powstały modele projektantów z  Austrii, Malezji, Australii, Chile, Tajlandii, Niemiec, Kanady, Słowenii, Singapuru i USA. Zaangażowanie różnych twórców sprawia, że  lalki Momiji ewoluują, zmieniają się i są tak niezwykłe i różnorodne.

 „Każda lalka i każdy projektant dodają coś nowego do historii Momiji.  Jesteśmy szczęśliwą międzynarodową mieszanką wpływów, ludzi, pomysłów i przyjaźni. Najlepsza w Momiji jest idea współpracy – uwielbiamy odkrywać nowych projektantów.” – zespół Momiji

IMG_9320

bywonderland.com , Instagram: @BYWONDERLAND

IMG_9311

Instagram: @YECHIS      

IMG_9714

 bywonderland.com , Instagram: @BYWONDERLAND

IMG_9312

     Instagram: @YECHIS  

IMG_9319

 Instagram: @ZUZUNUNHALLERI

IMG_9316

lovemomiji.com

lucky-001

bywonderland , Instagram: @BYWONDERLAND

IMG_9717

bywonderland, Instagram: @BYWONDERLAND

thank-you-001

lulibunny.com

Maleńkie laleczki a tak wiele radości mogą sprawić, tak wiele pozytywnych myśli i uczuć przekazać. Ukryte, zwinięte karteczki zapisane odręcznie w czasach sms’ów, cyfrowych aktualizacji i mediów społecznościowych nadają im oldskulowy charakter. Dzięki nim Momiji są jeszcze bardziej urocze i unikatowe. Liściki schowane w  laleczce wspaniale jest odczytać po długim czasie.

Na stronie lovemomiji możecie kupić laleczki, a na  momiji blog  zawsze czekają ciekawe posty, w najnowszym zobaczycie jak powstają Momiji. Polecam również galerię na Instagramie @MOMIJIHQ, śliczne fotografie zrobione przez osoby, które kochają laleczki Momiji.

Może ktoś z Was dołączy do grona Momiji lovers ?

przesyłam buziaki ;)

xoxo Gosia

Share on Facebook
  • karin

    Kocham wszystkie !!! nie znałam tych laleczek, i te malutkie karteczki, rewelacja . Zdjęcia też są śliczne *_*

    • Dziękuję za Twój komentarz ;) Dołączyłaś do Momiji Lovers a ja z tego bardzo się cieszę ;) Karteczki są naprawdę maleńkie i jest to niezwykły pomysł, dzięki nim Momiji są jeszcze bardziej urocze ;) Przesyłam buziaki Gosia ;)

  • Daria

    Skradły moje serce, nie wiedziałabym którą wybrać. Są przeurocze ;D

    • Super ;) Twórcy Momiji ucieszą się, ze kolejna osoba pokochała ich laleczki ;) Ja chciałabym mieć kolekcję Momiji, żebym nie musiała wybierać, bo wszystkie mi się bardzo podobają. Można też wybrać laleczkę kierując się jej osobowością albo tym co lubi, wtedy kiedy na nią spojrzymy będzie przypominała nam o miłych rzeczach, a nawet postanowieniach, czy chwilach. Pozdrawiam cieplutko Gosia ;)