Kusmi Tea – barokowe herbatki

Herbata nigdy nie mogła pochwalić się taką popularnością jaką ma kawa. Jest jednak szansa, że i na nią przyjdzie niedługo moda, a to za sprawą podbijającej świat Kusmi Tea prosto z Paryża w ślicznych kolorowych i eleganckich puszkach.

Pierwszy raz Kusmi Tea posmakowałyśmy będąc w odwiedzinach u znajomych. Herbatki zwróciły naszą uwagę nie tylko swoimi pięknymi opakowaniami, ale też pełnym aromatu smakiem. Do niedawna można było kupić je wyłącznie w internecie lub zagranicą. Teraz możecie dostać je, m.in. w Hali Koszyki w Warszawie.

Kusmi Tea to jeden z najstarszych producentów herbaty, która uznawana jest za jedną z najbardziej ekskluzywnych herbat na świecie. Powstała w 1867 roku w St. Petersburgu. Jej założycielem był Pavel Kousmichoff, który z miłości i pasji do mieszania herbat stworzył herbaty, które szybko stały się synonimem jakości i zyskały przychylność carskiego dworu. Były i są one cenione za autorskie i odważne kompozycje smakowe ukryte w kolorowych puszkach utrzymanych w dawnej carskiej barokowej stylistyce. Obecnie firma ma swoją siedzibę w Paryżu.

Zestaw zielonych herbatek Kusmi: Imperial Label, Rose Green Tea, Spearmint, Ginger-lemon Strawberry Green Tea

Herbatki dostępne są w wielu rodzajach i smakach, od tradycyjnych po bardziej wymyślne i wyszukane. Kusmi łączy najlepsze gatunki herbat z Chin, Indii i Cejlonu z dawną rosyjską fantazją. Przy komponowaniu mieszanek eksperci Kusmi korzystają wyłącznie z najwyższej jakości liści oraz naturalnych aromatów ze słynnego regionu Grasse, Madagaskaru czy Maroka.

My polecamy Wam na początek zieloną herbatkę o smaku truskawkowym, czarną o smaku czekoladowym i wyjątkową Książę Vladimir, której kompozycja stworzona została przez samego założyciela marki Pavla Kusmichoff’a w 1888 roku (czarna, mocna herbata z wanilią i korzennymi przyprawami).

Obecnie Kusmi Tea świętuje swoje 150-lecie istnienia i z tej okazji oferuje specjalne limitowane zestawy dostępne na kusmitea.com.

Od lewej: herbatka Imperial Label, Rose Green Tea i Strawberry Green Tea

Jesień i zima to idealny czas na gorącą herbatkę, makaroniki i dobrą książkę. Dzięki Kusmi picie herbaty nabiera zupełnie nowego wymiaru i przyjemności. Polecamy :)

xoxo Marta & Gosia

Share on Facebook