Jednorożec.

Jednorożec jest to fantastyczna postać konia. Koń ten na czole posiada jeden, skręcony róg, piękne ogromne skrzydła. Jego wielkim atutem jest też długa kolorowa grzywa i piękny długi ogon. Przeważnie jednorożec jest kolorowy.
W średniowieczu często występował on w mitologii. Uważano, że jednorożec ma magiczną moc. Dotknięcie jego rogu, czy też jego łzy miały leczyć i chronić przed chorobami. Był symbolem czystości i niewinności, miał oczyszczać wszystko czego dotknął.
Uważano też, że jest jedynym zwierzęciem które potrafi pokonać słonia swoim kopytem, rozrywając jego brzuch.
Jednak w dzisiejszych czasach jednorożec jest wymysłem dzieci. Fantazją i usposobieniem dziecięcych marzeń.
Każda mała dziewczynka chce mieć swojego jednorożca.
Wiele firm zaczęło na ogromną skalę produkować figurki tych prześlicznych koników, w różnych kolorach i wzorach. Tak więc można uzbierać solidną kolekcję tych dziecięcych zabawek, które są tak pożądane przez małe dziewczynki.
Na bazie tych zabawek powstała animowana wersja serialu, dla małych dzieci „My Little pony”. Jest to humorystyczna opowieść o życiu, zabawach małych kucyków, jednorożców.
Powstały również rozne figurki, maskotki, książeczki i kolorowanki z naszymi jednorożcami.
Ale dzieciom jest wciąż mało. Wszystkie pragną mieć swojego jednorożca, zrobionego indywidualnie. Według własnego wzorca.
Takiego, którego nie będzie miał nikt inny. Takiego, którym będzie mogło się chwalić wśród kolegów i koleżanek.
Tak więc narysujmy sobie projekt własnego jednorożca, który będzie wzorcem do stworzenia go na przykład z plasteliny.
I tu powstaje pytanie. Jak narysować jednorożca?
Nic trudnego, pomogę wam.
Uszykujcie więc kartkę papieru, czy też blok rysunkowy. Znajdźcie w domu ołówek, gumkę i mnóstwo kolorowych kredek. Wszystkie jakie tylko macie, jednorożec musi być kolorowy. Wszystkie kredki, wraz z ołówkiem natemperujcie.
No i bierzemy się do dzieła. Uruchomicie swoją wyobraźnię, zastanówcie się, jak on ma wyglądać.
Rysujemy.
Najpierw musimy narysować konika, najlepiej w bajkowej wersji. Jeśli będzie wam łatwiej, to poszukajcie jakiejś książeczki, w której macie konie. Odpatrując, narysujcie swojego konika, czy też kucyka.
Rysujcie ołówkiem, łatwo go zmazać gumką kiedy nam się coś nie spodoba.
Kiedy mamy już szkic naszego konia, zmieńmy go w upragnionego jednorożca.
Dorysowujemy mu róg, na czubku głowy. Taki pokręcony, jak lody świderki. A później piękne, wielkie skrzydła na grzbiecie. Długa, pofalowaną grzywę i piękny ogon.
Kiedy nasz jednorożec jest już narysowany, bierzemy kredki do ręki i kolorujemy. Kolorujemy go na wszystkie kolory, które mamy dostępne. Grzywa i ogon mogą wyglądać jak tęcza, każdy włos innego koloru. To samo na skrzydlach, im więcej kolorów, tym nasz jednorożec piękniejszy. Pamiętajcie rysując takiego jednorożca liczy się tylko wasza wyobraźnia, każdy może być inny, gdyż tak naprawdę nie ma jednorożców. Więc niema też żadnego wzorca. Jednorożec to wymysł naszej wyobraźni, więc każdy narysuje, go inaczej.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here