kosmetyki

Praca balsamisty lub jak kto woli tanatokosmetologa to bardzo ciężki zawód. Nie jest on prosty ze względu na to, jakie niesie za sobą trudności psychiczne. Pracując na takim stanowisku będziemy zajmować się przygotowaniem zwłok do ostatniego pożegnania, czyli do pogrzebu. Jesteście ciekawi jak wygląda praca na takim stanowisku? Przekonajmy się!

Przeczytaj też: https://www.zawody.pl/praca-balsamisty/ 

Kim jest balsamista/tanatokosmetolog?

Tanatokosmetolog czy też balsamista to osoba, która jako ostatnia zajmuje się ciałem zmarłej osoby. Można powiedzieć, że przygotowuje są do pogrzebu. Do zadań osoby pracującej na takim stanowisku należy zaliczyć przede wszystkim podstawowe zabiegi. Będą to: kąpiel, układanie włosów, makijaż itp. Zdarzyć się może jednak sytuacja ekstremala, kiedy przyjdzie nam pracować z ciałem osoby, która zmarła w wypadku samochodowym czy też została zamordowana. Wówczas ciało należy poskładać w taki sposób, aby wyglądało jak najbardziej estetycznie i nieskazitelnie na pogrzebie.

Czy zawód balsamisty będzie odpowiedni dla każdego?

Oczywiście nie będzie to zajęcie dla każdego. Nie każda osoba potrafi odnaleźć się w pracy na takim stanowisku. Patrzenie na osobę zmarłą na filmie to coś zupełnie innego, niż patrzenie na taką osobę w rzeczywistości. Należy pamiętać, że zdarzać się będą sytuację, kiedy zwłoki są w tragicznym stanie. Chodzi tutaj np. o osoby, które zginęły w wypadku samochodowym lub te, które zostały zamordowane. Chcąc wykonywać taki rodzaj pracy musimy być topornie nie tylko na ciężkie widoki, ale również na zapachy.

Jak wygląda praca osoby na takim stanowisku?

Tanatokosmetolog to osoba, która swoje obowiązki rozpoczyna już w chłodni. Tam zajmuje się całem, które poddaje standardowym zabiegom. Są tą między innymi: mycie, ubieranie oraz zabezpieczenie ciała. Inne zabiegi takie jak np. wykonywanie pośmiertnego makijażu w celu ukrycia oznak śmierci czy zabiegu, który polega na zabezpieczeniu ciała przed rozkładem, są zależne od woli rodziny. 

Zobacz też: http://www.takeitizzy.pl/patolog-ile-zarabia/

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here