Jak poruszać się w nowym mieście

Poruszanie się po mieście dla osoby, która dopiero się przeprowadziła jest prawdziwym wyzwaniem. Jeżeli rozpocząłeś pracę w obcym Tobie mieście najlepiej zamieszkać dosyć blisko prac,y aby na piechotę do niej dojść. W ten sposób poznasz najbliższa okolicę. Możesz również pobrać aplikacje na telefon. Gdy chcesz skorzystać z komunikacji miejskiej najpopularniejsza jest aplikacja jak dojadę. Podpowie ona jaka trasa będzie najbardziej optymalna, aby dojechać do danej lokalizacji. Istnieją również podobne aplikacje gdy poruszasz się samochodami. Wiele osób korzysta z yanosika. Ja preferuję Here drive +. Nie wymaga ona łączności z internetem. Dobrze wiem, że nawet w dużych miastach zdarzają się miejsca, w których internetu po prostu nie ma.
Gdy wybieram transport publiczny korzystam jednak z aplikacji jakdojade. Chociaż czasami należy się zastanowić czy nie lepiej pójść do jakiegoś miejsca pieszo zamiast jechać proponowaną trasą. Pamiętać należy że wszystkie aplikacje są stworzone przez człowieka, a więc tak samo jak i człowiek popełniają błędy. Korzystanie ze wszystkich możliwych udogodnień nie zwalnia nas z myślenia.
Dodatkowo gdy jesteśmy kierowcami aplikacje nie zwalniają nas z czytania znaków drogowych. Tak jak jeżdżenie na pamięć bywa problematyczne tak i korzystanie tylko z tych pomocy takie jest. Nie raz pewnie słyszałeś o sytuacji, w której nagle zmieniła się organizacja ruchu i co chwila jakiś kierowca dostawał mandaty. Drogówka bardzo dobrze zdaje sobie sprawę z naszej wygody i każe nam za to płacić. W sumie nie ma się co dziwić, sami jesteśmy sobie winni.
Jak dojade do danego miejsca zawsze też sprawdzam czy to rzeczywiście ten adres. Czasami zdarza się, że mapy działają intuicyjnie. Skoro gdzieś jest numer 3 to obok niego powinien być przecież pierwszy. Czasami zdarza się, że dana numeracja jest zupełnie gdzie indziej ponieważ znajdują się tam chociażby sklepy. Firmy kurierskie mają z tym zawsze problem. Gdy już kierowca się nauczy gdzie dana numeracja w rzeczywistości jest następuje… zmiana kuriera i tak w koło macieju. Dlatego część osób wybiera paczkomaty.

Ok, już wiesz jak się poruszać po najbliższej okolicy i trochę dalszej. Teraz pora, abyś poznał miasto. Pozwól sobie gdzieś zabłądzić. Jeżeli nie masz fobii społecznej zostaw komórkę w domu, weź tylko klucze i idź w miejsce, które chcesz poznać. Nawet jeżeli zdarzy się, że zostaniesz napadnięty możesz powiedzieć, że zwiedzasz okolice i pokazać, że nie masz niczego przy sobie. Jeżeli zrobisz to odpowiednio to nic Ci się nie stanie. Jednak jeżeli się boisz weź kogoś ze sobą. Gorzej oczywiście jeżeli jesteś kobietą. Wtedy zdecydowanie nie podróżuj samotnie. Możesz natrafić na różnych oszołomów, a mężczyźni w grupie kierują się zasadą, że iloraz inteligencji najgłupszego jest podzielony przez cała grupę. Tak więc kobieto nie wyłączaj myślenia. Masz prawo znać okolicę, w której mieszkasz i się poruszasz, ale masz ważniejsze prawo, aby z takiej wycieczki wrócić w stanie nienaruszonym. Twoje bezpieczeństwo jest najważniejsze.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here