Jak polubić jesienny deszcz?

Wiele osób nie lubi jesieni, bo jest szaro, wietrznie i deszczowo. Co zrobić, taki mamy klimat :) Możemy przeprowadzić się do ciepłych krajów, zostać w Polsce i co roku narzekać przez kilka miesięcy lub co Wam gorąco polecamy – polubić tę porę roku :)

Jeśli jesienny deszcz psuje Wam dobry humor, musicie się z nim zaprzyjaźnić lub przynajmniej go zaakceptować. Przecież od deszczu nikomu krzywda się nie dzieje. Nastawmy się pozytywnie. Gdy pada deszcz, uśmiechnijmy się i pomyślmy „Jak fajnie, że pada“;) Wszystko jest kwestią dobrego nastawienia. Nie mamy wpływu na to, że pada. Nic już nie poradzimy. A że trochę zmokniemy no i co z tego, w końcu wyschniemy :) Taka jest pora roku, nic w tym nadzwyczajnego, że pada deszcz, a dni są już bardzo krótkie. Powinniśmy się do tego przyzwyczaić i nie zawracać sobie tym głowy. My z Gosią postanowiłyśmy postawić się deszczowej pogodzie i nie patrzeć już ze smutkiem na jesienne prognozy. Dlaczego zdecydowałyśmy się polubić deszcz…? bo nie mamy innego wyjścia :)

rainquote

W jesienną pluchę odpowiedni strój to podstawa. Musimy uważać, żeby nie przemóc i się nie przeziębić. Nowe modne kalosze i parasolka w fajne wzory poprawią nam nastrój. O kaloszach pisałyśmy już kiedyś w kontekście muzycznych festiwali. Tym razem przygotowałyśmy dla Was zestawienie fantastycznych kolorowych parasolek. Czas wyrzucić czarne w kąt. Przecież na dworze jest już wystarczająco szaro i ciemno.

Parasolka w ulubione wzory to fajny gadżet i ciekawe wykończenie jesiennej stylizacji. Nawet jesienią można poszaleć i sprawić, żeby nasz świat był troszkę weselszy :)

umbrella1

1,2,3 – Moschino, 4 – parasolka w makaroniki parasolki.net, 5,9 – Orla Kiely, 6 – heart umbrella ebay.com, 7 – bubble stick umbrella ebay.com, 8 – Wittchen, 10,11 – Desigual, 12 – Rosina Wachtmeister

Deszcz wcale nie chce uprzykrzać nam życia. Według ludowych wierzeń jest błogosławieństwem, dobrym omenem. Wszak bez niego marniały plony, schły i umierały sady, a ludzi i zwierzęta czekała klęska głodu.

ZA CO LUBIMY DESZCZ?

za nastrojowy klimat

za kałuże, po których można skakać

za dźwięk kropli uderzających o parapet, kiedy czytamy ulubioną książkę

za kolorowe parasolki i kalosze

za nawilżenie ziemi zmęczonej letnimi upałami, która na wiosnę podziękuje nam pięknymi zielonymi liśćmi

 

umbrellaNastępnym razem jak będzie padać, załóżcie nowe kalosze, weźcie do ręki swój ulubiony parasol i z uśmiechem zacznijcie nowy dzień. Im więcej będziemy się uśmiechać, tym jest większa szansa na to, że zaświeci słońce.

xoxo Marta & Gosia

Share on Facebook
 • kamila

  Podziwiam Wasze pozytywne nastawienie i optymizm ;) Pomyślę o zakupie kolorowej parasolki ;)

  • Enjoy The Little Things

   Dziękujemy :) Z kolorową parasolką dzień już nigdy nie będzie aż tak szary, zobaczysz :) Pozdrawiamy!

 • Daria

  Rzeczywiście na ulicach przeważają ciemne lub czarne parasolki a jak weselej by było gdyby większość miała kolorowe, wesołe parasole ;) ;) Bardzo fajny post ;)

  • Enjoy The Little Things

   Super, że Ci się podoba :) Pozdrawiamy!

 • Dalija

  Pozytywne nastawienie jest najważniejsze ;)

  • Zdecydowanie tak ;) Pozytywne nastawienie jest kluczem do dobrego samopoczucia, szczęścia i radości z życia ;)

 • Daria

  Dziewczyny poszłam za Waszym przykładem i kupilam kolorową parasolkę ! Moja jest w wisienki, znalazłam ją w sklepie „I am”, mają fajne parasolki.

  • Wspaniale, cieszymy się, że nasz post Cię zainspirował ;) Teraz deszczowy dzień będzie bardziej kolorowy dla Ciebie. Pozdrawiamy serdecznie ;)

 • Joasia

  Śliczne parasolki ;) Ja również lubię ludzi którzy uśmiechają się nawet kiedy pada deszcz ;)

  • Enjoy The Little Things

   Dziękujemy :)

 • Kasiak

  Jesteście kochane!